Кварцвініл або ламінат: що вибрати
Кварцвініл або ламінат: що вибрати
11.03.2024

Розмаїття сучасного покриття для підлоги дозволяє підібрати рішення на будь-який смак. Але якщо говорити про найбільш популярні варіанти, то це, безперечно, кварц вініл та ламінат. Причому часто покупці стикаються з дилемою вибору: якому матеріалу віддати перевагу? Щоб вирішити її, потрібно розібратися в особливостях та відмінностях, порівняти експлуатаційні властивості.

Кварцвініл та ламінат – що спільного?

Ці матеріали нерідко плутають. Причина схожості відразу за кількома параметрами:

 • Зовнішній вигляд. І звичайний і кварц вініловий ламінат майстерно імітують натуральне дерево.
 • Структура – обидва багатошарові.
 • Довговічність.

Так що ж вибрати: кварцвініл чи ламінат? Слід розібратися в тому, що являють собою ці покриття, більш детально.

Структура кварцвінілу

Одразу варто розібратися в особливостях структури. Кварцивініл – це новий матеріал, що відноситься до групи полівінілхлоридних покриттів нового покоління. Не варто плутати його із ПВХ-плиткою. Це різні за показниками зносостійкості, ціни та пожежної безпеки матеріали.

Кварц вініловий ламінат (ще одна назва покриття) на відміну від плитки ПВХ, має шар із натуральної сировини – дрібнофракційного кварцу (піску). Частка цього компонента становить 60-80% і саме він забезпечує високу міцність, стійкість до вологи, вогню та практично нульове стирання.

Загалом складається кварц вінілова плитка з таких шарів:

 • вініл;
 • скловолокна, які виконують стабілізуючу та армуючу функції, захищають від деформації;
 • базового шару кварцу, що забезпечує твердість та гарну звукоізоляцію;
 • декоративна плівка з малюнком, відтінком та фактурою;
 • прозорий поліуретановий шар.

Всі шари спресовані під впливом високої температури. Під час виробництва кварц вінілу не використовують пластифікатори, піноутворювальні та токсичні речовини, що робить його екологічно безпечним.

кварцвініл

Структура ламінату

Це покриття для підлоги складається з 4 шарів:

 • стабілізаційної основи;
 • щільного деревно-стружкового або деревно-волоконного шару (HDF), зафіксованого термоклеєм;
 • фактурної плівки з візерунком, просоченої меламіновою смолою;
 • захисного акрилового складу з мінеральними добавками.

Всі шари пресуються, що підвищує міцність та щільність матеріалу.

ламінат

Ламінат чи вініл? Що врахувати під час вибору покриття

При виборі покриття важливо взяти до уваги основні експлуатаційні властивості.

Зовнішній вигляд

Матеріали досить схожі, але кварцовий ламінат представлений більшою різноманітністю рішень. Його можна вибрати з імітацією натурального каменю, деревини або навіть текстилю у різних відтінках. Така різноманітність дозволяє використовувати кварц вініл у різних стилях дизайну інтер'єру.

Звичайний ламінат імітує деревну структуру. Він точно передає фактуру, природний візерунок, чому виглядає натурально та природно. Матеріал підійде для класичних інтер'єрів, але створити з ним сучасний креативний дизайн буде непросто.

Надійність та довговічність

Обидва матеріали можуть прослужити десятки років при правильному догляді та акуратній експлуатації. Гарантія від виробників становить близько 20 років, але у приміщеннях з невеликою прохідністю покриття можуть прослужити довше.

Але якщо говорити про надійність, то кварц вінілова плитка – безперечний лідер. Вона стійкіша до експлуатаційних навантажень і не вимагає делікатного відношення.

Міцність, стійкість до зносу та зовнішніх впливів

Обидва покриття добре витримують експлуатаційні навантаження та представлені у продажу різними класами зносостійкості. Але кварц вінілова підлога за рахунок мінеральної складової більш стійкий до пошкоджень, стирання та механічного впливу, не боїться вологи та контакту з агресивними середовищами (луг, кислота, спирт).

Звичайний ламінат здувається при контакті з водою та агресивними засобами, дряпається і при сильному натисканні продавлюється.

Особливості монтажу

Кварц вініл на підлогу укладають двома способами: на клей, або за принципом ламінату – за рахунок замкових click-з'єднань. Для нього не потрібна підкладка, монтаж здійснюється на жорстку поверхню, підійде звичайна бетонна стяжка.

Для ламінату теж потрібна вирівняна основа, але й потрібна підкладка із пробки або пінополістиролу. Фіксація дощок здійснюється за допомогою замкових з'єднань.

Складність у догляді

Кварц вінілові підлоги – безперечний лідер у цьому питанні. Вони не бояться вологи, засобів для чищення в тому числі і з абразивом. Мити кварц вініл можна навіть миючими машинами.

Ламінат вимагає більш делікатного підходу і після миття треба насухо протирати поверхню, щоб від вологи не деформувалися стики. Чистити його можна лише м'якими засобами.

Переваги та недоліки ламінату

Почнемо з переваг. Переваги над кварц вінілом у ламінату такі:

 • доступність;
 • натуральний природний вигляд;
 • стійкість до вигоряння на сонці.

Але є й мінуси – для монтажу потрібна підкладка, від точкових навантажень залишаються сліди, вимагає делікатного догляду та не переносить тривалого контакту з водою.

Переваги та недоліки кварцвінілу

Це покриття більш сучасне та виграє за рахунок практичності:

 • кварц вініл представлений у великій різноманітності декоративних текстур, візерунків та кольорів;
 • легкий у монтажі, не вимагає підкладки;
 • стійкий до впливу вологи, вогню, високих механічних навантажень, УФ;
 • простий у догляді;
 • має жорстку і стабільну структуру, не деформується.

Якщо говорити про недоліки вінілового ламінату, слід врахувати, що під гумовими килимками покриття може змінювати відтінок.