Будівництво торгового центру

Будівництво торгового центру

Будівництво торгового центру у Києві та Дніпрі

Останній час будівництво торговельних та торговельно-розважальних центрів завойовує дедалі більшу популярність серед девелоперів України. Ця тенденція насамперед пов'язана із зростаючою платоспроможністю населення. Тренд на зміни розташування торговельно-розважальних комплексів з центру мегаполісів на околиці пов'язаний із високою завантаженістю та дефіцитом вільних ділянок у центральних районах міст. Додатково на популяризацію будівництва торгових центрів впливає децентралізація міських районів, а саме зростання бажання не їхати за покупками та розвагами до центру міста, залишаючись у межах рідного району.

Дані об'єкти є багатофункціональними центрами, які можуть включати: офісні приміщення та апартаменти, готельні комплекси та хостели, супермаркети та ритейл, кінотеатри та ресторани тощо. Даний набір послуг приваблює велику кількість клієнтів різного віку та соціальних статусів. Оскільки будівництво торгового центру є значним капіталовкладенням, а також так званими "довгими грошима", девелоперам та іншим заінтересованим особам необхідно приділити максимальну увагу ретельній розробці бізнес-плану. Насамперед необхідно визначитися з місцем розташування майбутнього торгово-розважального комплексу. Ця вимога випливає з того, що успіх будь-якого об'єкта комерційної нерухомості обумовлений виконанням 3 правил: 1 – місце, 2 – місце, 3 – місце. При виборі розташування майбутнього торгового центру необхідно врахувати як існуюче населення довколишніх районів, а й загальні тенденції розвитку цих районів. Цей фактор необхідно враховувати у зв'язку з тим, що термін окупності торгово-розважального центру як бізнес проекту вимірюється десятиліттями, а помилки при плануванні міського середовища часто призводять до перетворення певних районів на своєрідні гетто. Це спричиняє погіршення криміногенної ситуації, падіння середньої ренти та зміну місця проживання населення з відносно високою купівельною спроможністю з цих районів на більш благополучні.

 

Будівництво торового центру в Україні

Проектування торгово-розважальних центрів

Після визначення місця для розташування майбутнього ТРЦ необхідно придбати (або взяти у довгострокову оренду) земельну ділянку. Компанія DNIPROBUD здійснює повний комплекс послуг не лише з будівництва, а й із проектування торгових центрів. Проектування торгового центру є складним, найчастіше послідовним процесом. Нашими спеціалістами у проектуванні торгово-розважальних центрів активно застосовується технологія BIM моделювання та 3D візуалізації. Це допомагає замовникам та субпідрядникам отримувати інформацію про майбутній об'єкт у наочній формі. Паралельно з проектуванням інвесторам та їхнім представникам необхідно зайнятися отриманням усієї дозвільної документації. Складність цього процесу у тому, що ці об'єкти потрапляють під найвищі класи наслідків (відповідальності), найчастіше СС3. Ставлення до цієї категорії висуває найширший перелік вимог до об'єкту.

Будівництво торгово-розважальних центрів в Україні

Після отримання всієї необхідної дозвільної документації, а також маючи на руках досить розроблений проект, інвестори приступають до вибору компанії - генерального підрядника. Вибір відповідального та кваліфікованого генпідрядника є ключовим для успіху майбутнього бізнес-проекту.

 

проектування та будівництво центру торговельного ТРЦ у Києві та Дніпрі

Вартість будівництва торгового центру

Основними факторами, що впливають на остаточну суму, яку витратить інвестор для будівництва та введення в експлуатацію ТРЦ, є:

  1. місцерозташування. Центральне місце розташування накладає додаткові витрати на будівництво у зв'язку з необхідністю: перекривати дороги, переносити комунікації, здійснювати демонтаж або реставрацію раніше існуючих будівель.
  2.  рівень майбутнього торгово-розважального центру. Якщо центр відноситься до преміум сегменту, то на збільшення вартості будівництва впливатиме вибір матеріалів, які в даному випадку будуть дорожчими.
  3. набір запланованих розваг запропонованих майбутнім відвідувачам центру. Наявність аквазони, кінотеатру IMAX, міні-парку також суттєво збільшує вартість будівництва.