Детальний план території

Детальний план території

План земельної ділянки – обов'язковий елемент при організації будівництва, реконструкції та зміни цільового призначення території. Чіткість його складання впливає дозвільну процедуру для благоустрою землі. У ньому відображаються відображаються норми та правила забудови та розташування об'єктів. Будівельна компанія Dniprobud надає послуги з оформлення земельної документації для приватних та комерційних клієнтів.

ДПТ: що включає детальний план території

План ділянки складається згідно із законодавчими нормами на основі актуальних генеральних та кадастрових планів. Він може бути складений для локації в межах населеного пункту чи незаселеної місцевості. Розробкою документа можуть займатися приватні агенти, але він набуде чинності після затвердження місцевою адміністративною радою або районною адміністрацією. Розгляд у державних органах не може перевищувати 30 днів з моменту реєстрації запиту.

Топографічний план ділянки складається з докладної карти місцевості у великому масштабі, супровідних документів, що описують фактичну забудову та ландшафтні особливості місцевості. З його допомогою можливо:

  • спроектувати будівництво;
  • візуалізувати розташування майбутньої забудови на місцевості;
  • встановити цільове призначення ділянки;
  • вивчити ландшафтні особливості території;
  • встановити юридичні та санітарні межі будівництва;
  • спланувати комплекс заходів щодо забудови та реконструкції об'єктів;
  • визначити межі власності та спроектувати прибудинкову територію.

План повинен містити докладну інформацію про щільність забудови території, розташування промислових об'єктів, зелених зон, комунальну та інженерну інфраструктуру. У ньому позначаються обмеження щодо щільності та висотності забудови в районі, визначаються вимоги щодо створення супутньої інфраструктури – паркувань, рекреаційних зон, велодоріжок, обслуговуючих мереж. При плануванні реконструкції вказуються етапи та заходи її поведінки.

Коли необхідно розробляти детальний план території

Раніше план земельної ділянки можна було запросити лише за результатами операції купівлі-продажу. Це ускладнювало процес землевідведення, оскільки підвищувало ризики для потенційних інвесторів отримати у розпорядження локацію, яка не відповідає початковому плану діяльності.

Сучасне українське законодавство стимулює оформлення такої документації до запуску процедури купівлі-продажу чи передачі ділянки у тимчасове користування. Це дозволяє оцінити поточний стан території та спланувати її благоустрій на перспективу. Місцеві громади за допомогою ДПТ можуть розробляти план розвитку населеного пункту, збільшуючи його комфортність. План місцевості необхідний для процедур:

  1. Зміна цільового призначення локацій.
  2. Передачі ділянки, що знаходиться у комунальній власності, у розпорядження фізичного чи юридичного забудовника.
  3. Зонування локації відповідно до екологічних та соціальних норм.

Планування території використовується для розробки креслень будівництва та реконструкції промислових, комерційних, рекреаційних об'єктів, проектування житлових масивів, окремих кварталів, приватних домоволодінь.

Як замовити планування ділянки

Будівельна компанія Dniprobud – ліцензований розробник ДПТ із штатом сертифікованих фахівців. Точність та якість наших досліджень забезпечує позитивне рішення при отриманні дозволу на будівництво та проектування приватними та юридичними замовниками.

Вартість розробки планової документації визначається цільовим призначенням, площею ділянки, а також терміном виконання робіт. Експертні висновки формуються виходячи з достовірної, об'єктивної інформації, отриманої досвідченим шляхом та на основі нормативних даних державних регулюючих органів.

Отримати консультацію та замовити підготовку детального плану території можна за телефоном або в нашому офісі у Дніпрі.