Будівельний паспорт

Будівельним паспортом називають особливий документ, з допомогою якого вдається визначити комплекс вимог щодо розміщення будівель на ділянці. Він потрібний при зведенні житлових, садових, дачних та інших будинків, висота яких не перевищує 2 поверхи, а площа знаходиться в межах 500 квадратів. Також документ описує господарські будівлі та гаражі, різні елементи благоустрою та озеленення території.

Будівельний паспорт для легальної забудови стає відправною точкою будь-якого будівельного проекту. Він необхідний для жителів міст і сіл, для учасників кооперативів і садових товариств. Незалежно від того, хто і для чого отримує будівельний паспорт, умови його видачі будуть незмінними.

Як правильно оформити будівельний паспорт у Дніпрі?

Наша будівельна компанія користується високою репутацією в Дніпрі, оскільки в ній працюють кваліфіковані фахівці. Це означає, що замовники незмінно залишаються задоволеними своїм вибором, так як ми надамо всі необхідні документи вчасно. Ви також можете звернутися до наших консультантів, які забезпечать вас всією необхідною інформацією з питань, що цікавлять. Будівельний паспорт, який є одним з найважливіших документів, необхідних для забудови, передбачає низку вимог щодо взаєморозташування між основним будинком, літньої кухні, лазнею, котельні та іншими спорудами на ділянці. У ньому також можуть бути відзначені огорожі, септик або колодязь.

Оформлення будівельного паспорта має ряд особливостей, до яких слід приділити пильну увагу. Тільки кваліфіковані фахівці зуміють оперативно виготовити документ і надати його в розпорядження замовника. Кращим рішенням буде звернутися в нашу компанію, щоб не довелося витрачати зайвий час та гроші, намагаючись вирішити питання власними силами. Для отримання будівельного паспорта необхідно розташовувати такими паперами:

  • заява на видачу строй паспорта;
  • документи на земельну територію;
  • ескіз забудови ділянки;
  • проект на будівництво;
  • згода власників на забудову;
  • викопіювання генплану села чи міста;
  • копію документів, що засвідчують особу.

Зазвичай для розгляду нової заявки йде до 10 днів. Варто відзначити, що не передбачається сплата додаткових зборів при підготовці будівельного паспорта. Документ залишається одним з головних підстав для того, щоб перейти до будівельних робіт на законних підставах. Якщо він не буде отриманий замовником будівництва, то будівництво буде неможливо ввести в експлуатацію. Якщо на будинок можна отримати будівельний паспорт, то окремий проект не є обов'язковим. У той же час багато фахівців рекомендують додатково розробити проектну документацію, якщо у замовника є така можливість. Підготувавши і направивши пакет документів для створення будівельного паспорта, замовник отримає до нього також схему забудови і спеціальну пам'ятку.

Коли починати будівельні роботи: нюанси процесу

Все більше клієнтів компанії DNIPROBUD віддають перевагу будівництву під ключ, який дозволяє максимально наблизити момент завершення робіт, а також отримати найвигідніші ціни на їх виконання. Безпосередньо почати будівельні роботи можливо тільки після того, як замовнику вдасться виконати ряд обов'язкових пунктів. Він повинен оформити права на ділянку, враховуючи цільове призначення території. Наступним кроком стане будівельний паспорт. Без цього документа не вдасться повідомити державні інспекційні служби про те, що роботи з будівництва розпочаті, так як дані по паспарту вказують у тексті повідомлення.

Яка відповідальність за самовільне будівництво в Дніпрі?

Процес будівництва нового об'єкта передбачає серйозні витрати, тому їх додаткового збільшення намагається уникнути кожна розумна людина. Якщо займатися самовільним будівництвом, то за це можна отримати серйозний штраф. До таких порушень належить будівництво практично будь-якого об'єкта, при якому його власник не має:

  • документів, що дозволяють будувати на об'єкті;
  • при будівництві з допущенням порушень нормативів;
  • при будівництві об'єкта, що не відповідає цільовому призначенню території.

Чинне законодавство передбачає штраф за самовільне будівництво. Він досягає 350 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян. З цієї причини до отримання документів та дотримання умов будівництва варто ставитися більш уважно. Наші фахівці допоможуть вам впоратися з поставленими завданнями і почати будівництво не тільки вчасно, але і на законних підставах.