Стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент - 1

У будівництві використовуються різні види фундаменту. Вибирається певний тип з урахуванням навантаження, площі та розміру споруди. Причому технологія споруди впливає не лише на зовнішній вигляд конструкції, а й на ціни. Для невеликих будівель популярне рішення – стовпчастий фундамент. Замовити заливання фундаменту можна у нас. Компанія DNIPROBUD приймає замовлення на будівництво різних споруд.

Де застосовується стовпчастий фундамент

Характерною відмінністю такої конструкції є наявність точкових опорних елементів. Подібна будова істотно полегшує стовпчастий фундамент, тому для багатоповерхових будинків він не підходить.

Але водночас таке рішення широко потрібне для зведення легких споруд. Можна замовити стовпчастий фундамент для альтанки, а ще він підходить для:

  • малоповерхових каркасних будинків;
  • будинків з газобетону або зрубу;
  • господарських споруд;
  • саун та бань.

Підійде ще стовпчастий фундамент під паркан, якщо передбачається капітальне огородження.

Використовувати такі конструкції можна на різних видах ґрунтів: слабких глинистих, нестабільному, торф'яному, з високим рівнем ґрунтових вод, нерівному рельєфі з перепадами від 2 м та місцях, де є ризик горизонтальних рухів ґрунту. Така універсальність вигідно відрізняє фундамент на забитих у землю стовпах від пальового. Але для впевненості в його надійності важливо довірити фундаментні роботи професіоналам. У Дніпрі, Києві, Львові можна звернутися до компанії DNIPROBUD.

Види стовпчастого фундаменту

Класифікують такі споруди за двома основними параметрами: глибина закладення фундаменту та конструкція стовпів. По глибині залягання розрізняють три різновиди:

  1. Незаглиблений. Його монтують на скелястих та кам'янистих ділянках. Опори занурюються в ґрунт до 50 см.
  2. Дрібнозаглиблений стовпчастий фундамент. Найпоширеніший тип, який можна застосовувати на щільному ґрунті з великою глибиною залягання ґрунтових вод. Опори заглиблюються до 70 см.
  3. Заглиблений. Підходить для застосування на слабких глиняних та пучинистих ґрунтах. Стовпи заглиблюють до 2 м.

Ще один критерій – конструкція стовпів. Вони бувають прямими та з розширеною підошвою (технологія ТІСЕ), яка підвищує стабільність та несучі здібності.

Матеріали для стовпчастого фундаменту

Під час будівництва конструкції використовують різні технології спорудження стовпів. Серед поширених рішень:

  1. Опори із залізобетонних блоків. Витримують великі навантаження, відрізняються швидкістю та простотою монтажу.
  2. Цегла.
  3. Бутобетонні опори. Одне з найдоступніших рішень, чому на стовпчастий фундамент ціна нижча, але вона не підходить для рухомих ґрунтів.
  4. Дерево. Підходить для легких будівель: терас, веранд, альтанок.
  5. Монолітний з/б. Такі опори найтриваліші, міцні, надійні та довговічні.

Вибір певної конструкції залежить від: типу ґрунту, навантаження, виду споруди. Коли ми замовляємо будівництво котеджів під ключ, рішення підбираються для кожного клієнта індивідуально, з розрахунком навантаження та ризиків.

Етапи встановлення стовпчастого фундаменту

Монтаж включає кілька стадій. Перша – підготовка. На цьому етапі оцінюється місцевість, визначається тип ґрунту, вибирається технологія та будматеріали. Після цього виконується розрахунок стовпчастого фундаменту. Потім проводиться розмітка, складається кошторис. Після узгодження бюджету розробляється креслення на стовпчастий фундамент. У компанії Дніпробуд є фахівці, які швидко його складуть також можемо розглянути проект клієнта.

Далі йде підготовка основи під фундамент:

  1. Формування поглиблення під опори.
  2. Створення подушки з сипких матеріалів.

Наступний етап залежить від матеріалів та технології створення опор. Це може бути: встановлення опалубки, монтаж каркасу та заливання бетону або монтаж бетонних плит, укладання стовпів та армування стовпчастого фундаменту кожні кілька шарів.

Переваги та недоліки стовпчастого фундаменту

У будь-якої будівельної технології є плюси та мінуси. Ця перевага має такі:

  • можливість встановлення на проблемних ділянках (нерівних, скелястих, з нестабільними ґрунтами);
  • швидкість монтажу в порівнянні з стрічковим монолітним фундаментом;
  • економність.

Але поряд із плюсами є й мінуси:

  • не підходить для високих навантажень та багатоповерхових будівель;
  • низька стійкість до бокового навантаження (горизонтальних рухів ґрунту);
  • підходить не для всіх ґрунтів.

Втім, щоб вирішити чи будувати стовпчастий фундамент під колону чи будівлю, слід проконсультуватися з фахівцями. Досвідчені будівельники компанії підберуть найкращу технологію та індивідуальні рішення.

Послуги з будівництва стовпчастого фундаменту від DNIPROBUD

Надійність будь-якої споруди залежить від якості виконаних робіт з монтажу. Установка стовпчастого фундаменту – не виняток. Великий досвід дає можливість DNIPROBUD гарантувати якість.

У нас можна замовити будівництво під ключ у Дніпрі, Києві, Львові та інших регіонах чи виконання окремих етапів. Підберемо вигідне та надійне рішення, допоможемо з підбором та постачанням матеріалів. Також є послуги прибирання будсміття, облагородження території, ремонтів будь-якої складності. Можемо проконсультувати та відповісти на додаткові запитання, залишайте заявку, передзвонимо.