Мощення

Доглянута присадибна територія не тільки забезпечує комфорт власників, а й доповнює дизайн будинку. Для оформлення доріжок, площ підходить фактурна та гладка плитка із різних матеріалів. Будівельна компанія Dniprobud надає мощення тротуарною плиткою під ключ у Києві та Дніпрі.

Як здійснюється укладання тротуарної плитки

Потужність плиткою широко застосовується для благоустрою приватних, громадських, комерційних територій завдяки своїм перевагам:

 • простість монтажу, обслуговування, ремонту;
 • великий вибір форм, матеріалів, розмірів, кольорів;
 • зносостійкість, стійкість до механічних пошкоджень;
 • декоративність.

Укладання тротуарної плитки проводиться за трьома основними технологіями – на сухий розчин, бетон, клей. Піщано-цементний розчин підходить для ландшафту з низьким просіданням. Він розрахований на помірне навантаження пішохідних зон.

Для проїжджої частини та рухомих, нестабільних ґрунтів краще вибрати бетонну суміш, на невеликих територіях – клей. У всіх випадках покриття укладається на щебеневу подушку, яка забезпечує амортизацію та стійкість полотна.

Завдяки різноманітності матеріалів можна підібрати оригінальний спосіб укладання, що відповідає загальному дизайну локації:

 1. Чіткі малюнки, орнаменти.
 2. Хаотичний порядок.
 3. Симетричний малюнок.

Обрамити майданчик або розмежувати візерунки можна за допомогою бетонних, гранітних, кам'яних бордюрів. Потужність виконується за чітко встановленими етапами:

 • розчищення ділянки, винесення сміття, стрижка, винесення газону;
 • розмітка території під покриття;
 • відбивка рівня майданчика;
 • земляні роботи – зрізання шару ґрунту для поглиблення покриття;
 • утрамбування піщаної подушки;
 • установка бордюрів на бетонну суміш;
 • утрамбування щебеневого прошарку;
 • укладання покриття на цементно-піщаний або бетонний розчин;
 • трамбування плитки віброплитою або плитковим молотком на невеликих територіях;
 • усунення швів між елементами полотна.

Потужність бруківкою, плиткою вимагає стійкої сухої погоди з позитивними температурами. Волога та морози негативно позначаються на якості розчину, міцності кладки. Виконувати роботи рекомендується в теплу пору року.

Як розрахувати вартість укладання тротуарної плитки

Ціна укладання тротуарної плитки залежить від кількох параметрів:

 1. Специфікація об'єкта – вимоги щодо зносостійкості, відповідності типу ґрунтів.
 2. Тривалість підготовчого етапу роботи (розчищення та прибирання території) та площа укладання.
 3. Ціна та властивості матеріалу – бетонної, гранітної, клінкерної, вібропресованої, вібролітої, гумової плити.

Роботи з підготовкою ділянки обходяться дорожче, але завдяки замовленню послуг під ключ замовнику не доведеться самостійно займатися рутинними, фізично витратними процесами. Ціна укладання за 1 м квадратний розраховується з урахуванням кожного етапу підготовчих та монтажних робіт.

Укладання тротуарної плитки – трудомістка, що відбивається вартості робіт. Також не варто заощаджувати на матеріалі. Його слід підбирати у суворій відповідності до експлуатаційних умов.

Економний сегмент матеріалів займає вібролита основа. Вона формується із спеціальних полімерів, відлитих у пластикових формах вручну. При достатку форм, візерунків і кольорів, це недовговічний тип покриття. Він характерна висока пористість, що знижує довговічність, стійкість до перепадів температури, вологи. Покриття підходить для критих майданчиків із помірним механічним навантаженням.

Середня вартість властива вібропресованим, полімерпіщаним та гумовим виробам. Вони відрізняються високими експлуатаційними (морозостійкість, низька водопроникність, зносостійкість) за обмежених естетичних властивостей.

Преміальна якість (стійкість до механічних пошкоджень, вологостійкість) та вишуканий зовнішній вигляд притаманні клінкеру, але висока ціна обмежує можливості його придбання. Відсутність виробничих нормативів міцності на стиск не дозволяє використовувати такий матеріал для покриття проїжджої частини.

Мощення доріжок: умови замовлення

Візерунок та розташування покриття істотно впливають на сприйняття розмірів та конфігурації території. Для просторих ділянок підійдуть великі орнаменти. вони будуть добре читані з великої відстані. Вузькі доріжки, невеликі майданчики краще заповнити у хаотичному чи симетричному порядку. Серед візерунків привертають увагу: квадрат, шестигранник, ромб, конюшина, цегла, хвиля, луска. З вибором малюнка допоможуть ландшафтні дизайнери компанії Dniprobud для мощення каменем, гранітом і плиткою в приватних, на громадських, комерційних об'єктах. Послуги будівельної компанії включають:

 1. Консультування та розробка проекту.
 2. Геодезичне дослідження ділянки для проектування інженерних рішень.
 3. Підготовчі роботи з урахуванням майбутніх транспортних та пішохідних навантажень.
 4. Оперативне укладання тротуарної плитки різних видів у суворій технологічній відповідності.
 5. Суворий контроль якості на всіх етапах роботи.

Наші менеджери проконсультують з технічних та організаційних питань співробітництва, а майстри підберуть вид покриття та забезпечать його оперативний монтаж.