Шумоізоляція стін: як здійснити та які звукоізоляційні матеріали використовувати

шумоізоляціяЗвуки від сусідів чи з вулиці, особливо якщо за вікном проходить жвава ділянка, завдають суттєвого дискомфорту. Але цю проблему легко вирішує шумоізоляція. Вона забезпечує захист як від зовнішніх, так і внутрішніх звуків, дозволяє підвищити приватність приміщення.

Яким буває шум

Звук за своєю природою є хвилею з різною частотою спектра та природою виникнення. Реагує людина лише на кілька його різновидів:

  • ударний;
  • структурний;
  • повітряний.

Ударний шум утворюється при впливі на тверді об'єкти.

Структурний за своєю природою нагадує ударний, але джерело в нього інше. З'являються структурні звуки під впливом на конструкційні елементи: вентиляційні або ліфтові шахти, інженерні комунікації.

Повітряний шум поширюється повітрям. До нього відносяться гучні голоси, музика, крики, звуки з вулиці.

Незалежно від природи, будь-який шум викликає дискомфорт, особливо якщо проявляється часто, тривало. Шумоізоляція стін допоможе від нього захиститися, значно знизити чутність.

Навіщо потрібна звукоізоляція

Основне призначення – перешкода проникненню шуму.

Досягається подібний ефект за рахунок монтажу спеціальних матеріалів, які поглинають шуми.

Цікаво: звукоізоляція та шумоізоляція відрізняються за призначенням. Перша технологія знижує звук у приміщенні, не дає йому поширюватись за його межі. Друга – захищає від звуків ззовні. Але зазвичай ці поняття використовуються як синоніми.

Вибір звукоізоляції в залежності від типу шуму

Щоб шумоізоляція квартири принесла очікуваний ефект, підбирати її потрібно з урахуванням типу звуків. Якщо це структурний чи ударний шум, то методи організації можуть відрізнятися. Наприклад, якщо докучає телевізор, що працює в сусідньому приміщенні, гучні розмови, або ви не хочете, щоб вас чули сусіди, то потрібна звукоізоляція стіни. Від тупоту ніг зверху слід облаштувати шумоізоляцію стелі, тощо.

Загалом краще, якщо шумоізоляція в квартирі буде виконана повністю, на стінах, стелі, підлозі. У такому разі можна забезпечити якісний захист від звуків будь-якого походження.

Види шумоізоляції

Сьогодні доступні різні технології захисту від чужих звуків. Їх класифікують на:

  1. Безкаркасні.
  2. Каркасні.

Безкаркасна – бюджетна звукоізоляція стін, матеріали кріпляться просто на них. Найкраще підходять для цього багатошарові панелі. Кількість шарів, різновиди матеріалів для створення «пирога» ми у компанії Дніпробуд підбираємо індивідуально. Плюси безкаркасної технології у простоті та доступності монтажу, крім того, вона практично не приховує місце в кімнаті. Але для неї важливо провести підготовку стін, добре вирівняти їх, що вимагає часу, додаткових витрат.

Каркасна шумоізоляція – це конструкція, яка потребує попереднього облаштування каркасу. Така технологія ефективніша, захищає від будь-яких шумів, не вимагає ретельної підготовки стін і між елементами каркасу можна укладати інженерні комунікації, проводку. Але монтаж цієї системи складніший, потребує більше витрат, суттєво приховує вільний простір.

Ми в компанії Dniprobud надаємо будівельні послуги із звукоізоляції будинку із застосуванням різних технологій. Можемо також підібрати відповідне рішення, залежно від типу звуків, запитів клієнта.

Матеріали для звукоізоляції стін

Вони доступні в широкому асортименті. Але, вибираючи матеріали для звукоізоляції, важливо враховувати основні характеристики. Поділяються вони на 3 групи:

  1. М'які: повсть, мінеральна або кам'яна вата та ін.
  2. Напівжорсткі: полістирол, плити з мінвати і т.д.
  3. Тверді. Це пресовані матеріали, в які можуть бути додані наповнювачі у вигляді вермікуліту, піску, пемзи.

М'які матеріали мають пухку структуру. Така шумоізоляція приміщень добре поглинає звук, «гасить» хвилі. Але важливо, щоб її шар був щонайменше 10 см. Але при цьому важливо враховувати, що така звукоізоляція приховує площу (якщо монтаж виконано зсередини).

Напівжорсткі – це досить щільні матеріали, з волокнистою чи комірчастою структурою. Вони мають високий коефіцієнт звукопоглинання, причому навіть при меншій товщині, ніж м'які матеріали. Хоча такий спосіб шумоізоляції кімнати також зменшує площу кімнати.

Тверді матеріали характеризуються середніми показниками звукопоглинання. Але вони досить тонкі, через що шумоізоляція стіни практично не приховує вільний простір.

Яких помилок важливо уникати при монтажі

Мало розуміти, що таке шумоізоляція. Для того, щоб вона була ефективною, необхідно правильно її виконати. Основні помилки, яких варто уникати:

  1. Економія на матеріалі. Шумоізоляційний шар повинен бути товстим, щоб забезпечити хороший захист від звуків.
  2. Відсутність демпферної стрічки та вібропідвісів. Без них не вдасться створити віброзв'язку, яка не дає звуку проникати в приміщення.
  3. Недостатньо підготовлена ​​основа. Перед роботою необхідно закласти щілини, тріщини, порожнечі, інакше, навіть якщо зроблено звукоізоляцію квартири, крізь них все одно проникатиме шум.
  4. Заповнення порожнин під час монтажу вікон та дверей піною. Вона ніяк не гасить звукові хвилі, краще використовувати цемент чи акустичний герметик.

Тонкостей та нюансів досить багато. Краще планувати звукоізоляцію ще на етапі планування будівництва. Фахівці компанії Дніпробуд можуть запропонувати проекти будинків із шумоізоляцією, розрахувати кошторис. Також працюємо на вже готових об'єктах. Ще у нас можна замовити будівництво під ключ. Візьмемо на себе весь клопіт, аж до підбору та закупівлі матеріалу, вивезення сміття.