Від підлогового покриття залежить зовнішній вигляд приміщення та комфорт людей. Лінолеум вважається одним із найпривабливіших, зручних та недорогих варіантів. Виробники випускають покриття для приміщень із різним призначенням. У магазинах зустрічаються сотні кольорів, малюнків, текстур.
Що таке лінолеум
Лінолеум – це рулонне покриття для підлоги, яке виробляють з полімерів. Виробники додають до складу частини пробки, деревне борошно, лляне масло, вапняк або використовують синтетичні компоненти. Розрізняють різні види та класи лінолеуму, що впливає на його експлуатаційні властивості та вартість.
До переваг використання матеріалу відносять:
- високі тепло та звукоізоляційні показники;
- доступність;
- великий вибір текстур та кольорів під будь-який дизайн інтер'єру;
- простість монтажу;
- стійкість до впливу вологи, грибка, хімічних речовин.
Натуральний склад забезпечує екологічність матеріалу. Виробники піклуються про протипожежні якості, що підтверджується сертифікатами. Нові рулони мають неприємний запах, який швидко вивітрюється. При низьких температурах матеріал може тріскатись.
Лінолеум - види та класи підлогового покриття
Класифікація за типом приміщення:
- у житлових будинках використовують 21-23 класи;
- для громадських місць застосовують 31-34 класи;
- у промислових приміщеннях монтують 41-43 класи.
Побутовий різновид найдоступніший. У нього низька зносостійкість та довговічність, але гарна амортизація. Напівкомерційне покриття експлуатується 10-20 років у офісах. Має захисний шар, який захищає від ушкоджень підборами чи меблями. Комерційний тип має високу зносостійкість, експлуатується до 30 років. Застосовується у місцях з інтенсивним людським потоком: у супермаркетах, лікарнях, кафе, торгових центрах.
Деякі виробники замість натуральних компонентів використовують синтетичні. Виходить багатошарове зносостійке покриття ПВХ. Воно доступне, просте в монтажі та догляді. Спортивний тип розроблений для спортзалів та фітнес центрів. Він витримує активні механічні навантаження. Для театрів, танцювальних залів сцен використовують сценічне покриття. Хороша амортизація зменшує травматизм, а покращена звукоізоляція поглинає звук кроків.
Вініловий лінолеум
Синтетичне покриття, яке складається з кількох спресованих шарів. Вініловий лінолеум випускається у формі планок, плиток або рулонів. При монтажі застосовують клейові склади або кріплять за допомогою замкових систем, передбачених конструкцією.
Гумовий лінолеум
Резилін – це багатошаровий матеріал на основі каучуку, гуми чи пластику. Гумовий лінолеум виділяється гарною амортизацією, шумо- та теплоізоляцією, антибактеріальними властивостями. Не ковзає, не гниє у вологих приміщеннях.
Коробковий лінолеум
Виготовляється із подрібненої кори коркового дуба. Натуральний лінолеум в інтер'єрі виглядає дорого, що повністю відповідає його ціні. Матеріал вважається ексклюзивним. Він не вбирає запахи, не ковзає, миється із застосуванням побутової хімії. При цьому не рекомендується його стелити у ванній через властивість пробки набухати при тривалому контакті з водою.
Який лінолеум краще
При підборі покриття звертають увагу на ступінь зносостійкості матеріалу. За цим показником види лінолеуму маркуються літерами:
- F – швидко зношується, втрачаючи в процесі експлуатації до 0,6 мм товщини;
- M – середнє зношування, при інтенсивному використанні стирається до 0,3 мм;
- P – міцний матеріал, який втрачає не більше 0,15 мм;
- T – найзносостійкіший варіант із втратами до 0,08 мм.
Оптимальною товщиною матеріалу вважається 1,5 мм. Найбільш міцне покриття виготовляють із гуми. Його використовують у комерційній сфері у місцях із великим потоком людей. Через високу вартість його рідко купують для дому.
Який лінолеум кращий, залежить від призначення приміщення. У вітальню укладають глянсові моделі з імітацією дерева, каменю чи іншого натурального матеріалу. Для передпокою використовують шорсткі текстури та темні кольори, які добре маскують бруд із взуття. Спальні та дитячі доповнюють світлими відтінками, на кухню монтують покриття з високою стійкістю до вологи та частих прибирань.
Як вибрати лінолеум: критерії, які важливо врахувати
Велика різноманітність кольорів, текстур і візерунків підлогових покриттів може спантеличити. Однак знаючи, як вибрати лінолеум, знайти потрібну модель буде легше. Основні критерії підбору:
- тип матеріалу (вініл, пробка, гума);
- призначення (побутовий, напівкомерційний, комерційний);
- колір та візерунок, що підходять під інтер'єр.
У деяких випадках важлива товщина матеріалу. Лінолеум з утеплювачем використовують для оформлення дитячих, спалень або віталень. Для кухні доглядають стійку до ковзання модель із високими протипожежними характеристиками. Якщо по покриттю ходитимуть у взутті, купують матеріал із захисним покриттям від подряпин.
Фахівці компанії Дніпробуд розробляють унікальні дизайни інтер'єру з урахуванням найсміливіших побажань замовників. Перелік послуг включає повний спектр робіт від створення 3Д моделі до заміни покриття для підлоги. Майстри концентруються на якості монтажу, а ціна не змінюється від початку монтажу до здавання об'єкта.