Сучасні стилі дизайну інтер'єру будуються на концепції мінімалізму та використання матеріалів, що імітують чорнове оздоблення бетоном. Але важливо вміти дотриматися балансу між відвертим хардкором і декоративністю. Інакше замість стильної концепції вийде ефект капремонту, що затягнувся. У цьому випадку вирішує правильний вибір матеріалу. Якщо замість звичайного бетону взяти мікроцемент, який тільки імітує бетонне покриття і має всі властивості декоративного чистового покриття, то можна створити модний і комфортний дизайн. Цей матеріал сьогодні активно набирає популярності. Компанія Dniprobud отримує все більше запитів на створення проектів оздоблення та будівельні послуги з його застосуванням, але досі не всі розуміють його особливості.
Мікроцемент: що це таке?
Цей матеріал входить у топ затребуваних оздоблювальних покриттів. Що таке мікроцемент та чим зумовлена його популярність? Все просто. Це сучасний будматеріал, який відрізняється тонкістю помелу. При цьому він поєднує міцність і стійкість до зовнішнього впливу.
Склад мікроцементу
За своєю суттю, цей матеріал – декоративні штукатурки. В основі суміші цемент та дрібнодисперсний кварцовий пісок. Також до формули складу додані полімери, які покращують нанесення, прискорюють затвердіння.
За рахунок полімерних складових, мікроцемент наділений високою водовідштовхувальною здатністю та пластичністю, чому меншою мірою схильний до ризику утворення тріщин.
Не варто плутати мікроцемент та мікробетон. Це різні матеріали. Мікробетон більш текстурований, містить частинки більшого розміру піску.
Переваги мікроцементного покриття
Декоративна штукатурка «під бетон» вважається одним із найактуальніших варіантів обробки. Зумовлено затребуваність її перевагами:
- Водостійкість. Підходить мікроцемент для ванної та душових, зовнішніх робіт.
- Стійкість до зносу. Покриття не кришиться, не затирається.
- Екологічність. У складі матеріалу є природні компоненти.
- Універсальність. Можна наносити на стару штукатурку, фарбу, метал, камінь, плитку та дерево.
Випускається матеріал у різних натуральних відтінках, тому є зручним для реалізації різних дизайнерських концепцій в оформленні приміщень.
Чи має мікроцемент мінуси?
Переваги матеріалу вагомі, але поряд з ними є кілька нюансів. Які має мікроцемент мінуси і що потрібно враховувати, обираючи цей будівельний матеріал? Ось основні моменти:
- довго сохне. Залежно від шару процес може тривати до декількох тижнів;
- не підходить для перекриття нерівностей, оскільки наноситься невеликим шаром (до 4 мм);
- вимоги до догляду. Періодично покриття потрібно чистити.
Крім того, нанесення покриття потребує досвіду. Якщо виконати роботи неправильно, то можуть утворитися нерівності та тріщини.
Види, текстури та кольори мікроцементу
Універсальність використання матеріалу зумовлена не лише практичністю, а й доступністю кількох різновидів. Залежно від виду відрізняються у мікроцементі текстура та колір:
- Мікродек. Це мікроцемент на підлогу характерного сірого кольору із шорсткою текстурою. Такий матеріал формує стійке до ударного навантаження покриття.
- Мікробейс. Так називають покриття, яке наносять після грубого мікроцементу та перед декоративною штукатуркою на основі цементу. Має шорсткувату текстуру і світло-сірий колір.
- Аквацемент. Містить соле- та хлоровмісні домішки. Призначений для місць з підвищеною вологістю, можна використовувати такий мікроцемент у ванній кухні. Вирізняється блакитним кольором.
- Мікростоун. Це мікроцемент-декоративна штукатурка, оскільки він відмінно імітує поверхню натурального каменю, що використовується для оздоблення. Колір – темно-сірий.
- Мікрофіно. Так називають покриття, що використовується в місцях, де немає підвищеного навантаження. За складом близький до декоративної штукатурки. Колір – сірий із переливами відтінків.
Велика різноманітність видів значно розширює сфери застосування матеріалу. Мікроцементне покриття використовують для обробки різних приміщень і зон в будинку. Розкажемо докладніше.
Мікроцемент у різних стилях дизайну інтер'єру
Важливо розуміти, що через специфічний колір та особливості текстури, які характерні для матеріалу, підходить він не до всіх стилів. Але в той же час є кілька напрямків у дизайні, де мікроцемент в інтер'єрі виглядатиме максимально виграшно:
- Лофт. У цьому стилі можна використовувати на всі стіни або створити акцент на одній. Можна обіграти у сусідстві з цегляною кладкою, металевими конструкціями, проводкою.
- Мінімалізм. Вибрати можна натуральний або забарвлений у природні кольори мікроцемент. Кольорове покриття допоможе додати акценти, компенсує прохолодність дизайну.
- Класика. Для цього стилю варто вибрати делікатні різновиди покриття, як мікрофіно або мікростоун.
- Вабі-сабі. Цей стиль дизайну прийшов до нас із Японії. Він поєднує концепції лофта, еко та мінімалізму, можна покрити мікроцементом підлогу, стіни, гармонійно виглядають поєднання з деревом.
Також можна вписати покриття в стиль кантрі, якщо вибрати його у кольоровому варіанті та природних натуральних відтінках. Але важливо довірити розробку та створення дизайну професіоналам, які орієнтуються у сучасних тенденціях оздоблення. У компанії Дніпробуд можна замовити будівництво під ключ за вашим проектом або створення індивідуального нашим фахівцем.
Підлога і не тільки: незвичайні ідеї застосування мікроцементу
Характерною відмінністю матеріалу є універсальність. Використовувати його можна для обробки різних поверхонь, у тому числі можна зробити підлогу з мікроцементу. Серед переваг: відсутність швів та стиків, унікальність малюнка, висока декоративність. Важливо врахувати, що таке покриття додає холодності інтер'єру. Також є підлога з мікроцементу мінуси:
- не можна ходити протягом тижня після заливання;
- не можна проливати рідини або рухати меблі, інакше це призведе до утворення слідів;
- вимогливість до догляду.
Кожні 2-6 місяців необхідно наносити на підлогу віск, щоб захистити від негативного впливу.
Стіни
Мікроцемент на стіни можна використовувати як альтернативу шпалер і штукатурки. Матеріал утворює гладку поверхню, підходить для створення оригінальних візерунків. Також можна використовувати для оздоблення фасадних стін.
Стільниця та кухонний фартух
Мікроцемент утворює безшовне покриття, яке ідеально підходить для кухні. З нього можна відливати стільниці та раковини, використовувати для створення фартуха, дизайну стін та стель.
Ванна
Стійкість до впливу вологи дозволяє наносити мікроцемент на стіни ванної в якості альтернативи плитці. Також обидва матеріали можна поєднувати.
Етапи нанесення мікроцементу: що важливо знати
Щоб матеріал виявив усі переваги, необхідно правильно з ним працювати. Є кілька важливих етапів.
Як підготувати поверхню
Насамперед її необхідно добре очистити та вирівняти. Мікроцемент наносять тонким шаром, через що він не здатний приховати дефекти. Предмети меблів та плінтуса необхідно прикрити папером.
Процес ґрунтування
Деякі майстри стверджують, що цей етап не є обов'язковим, але грунтовка допомагає покращити адгезію. Особливо це важливо, якщо мікроцемент наноситься на плитку.
Грунтовку потрібно вибирати спеціальні, із кварцовим піском. Наносити їх необхідно у 2 шари. На стінах із дефектами варто попередньо укласти скловолоконну сітку, щоб не допустити появи тріщин.
Нанесення мікроцементу на підлогу та стіни
Відбувається процес у кілька фаз. Початковий шар роблять завтовшки 1-1,5 мм і наносять шпателем. На цій стадії можна створити візерунок у вигляді фігур, ліній та залишити на 7-12 годин для висихання.
Другий шар наносять шпателем або гладилкою і теж залишають до повного висихання.
Далі основу шліфують для усунення нерівностей та покривають двокомпонентним лаком, воском або іншим захисним складом.
Насамкінець зазначимо, що результат роботи безпосередньо залежить від майстерності будівельника. Замовити послуги досвідчених майстрів можна в компанії Дніпробуд. Також ми розробляємо проекти будинків, займаємося розробкою дизайну, підбором матеріалів та будівництвом. Замовити можна як повний комплекс робіт, так і окремі процеси.