Якщо говорити про найпопулярніші сучасні напрямки дизайну, то серед перших, безсумнівно, варто згадати стиль прованс. Простий та затишний, він приваблює витонченістю та комфортом. При цьому у створенні прованс стиль досить доступний. Цілком можна так оформити квартиру чи будинок, не перебираючись для цього до Франції.
Стиль прованс в інтер'єрі: особливості французького кантрі
Цей напрямок зародився у XVIII столітті. Тоді стиль провансу в інтер'єрі почали використовувати заможні жителі південних регіонів французького середземномор'я. Їм хотілося відійти від бароко та помпезності загалом.
З того часу існує стійке поняття, що прованс – сільський стиль. Насправді це окремий напрямок кантрі концепції без примітивної простоти.
Прованс стиль в інтер'єрі поєднує легкий вінтаж, провінційний затишок, стриману розкіш і легку атмосферу вишуканості. Але створити дизайн інтер'єру з такою комбінацією, не знаючи основних принципів, складно. Тому тим, хто збирається зробити ремонт у своєму будинку чи квартирі, варто розібратися в нюансах та характерних рисах цього напряму.
Колірне оформлення
Інтер'єр у стилі прованс наповнений світлом та теплом. Насамперед відбивається це у колірній гамі. Для цього напряму характерні такі відтінки:
- білий;
- кремовий;
- пісочний;
- блідо-жовтий;
- світлий блакитний;
- м'ятний;
- лавандовий.
Часто в дизайні кімнати у стилі прованс використовуються колір морської хвилі та висушеної глини. Причому перерахована палітра дотримується як при обробці стін, так і в текстилі, елементах декору. На цих пунктах варто зупинитись детальніше.
Варіанти обробки
Основним способом оформлення стін є оштукатурювання. Наноситься штукатурка нерівно, з шорсткістю і опуклостями, невеликими прогалинами. Зімітувати потрібний ефект у квартирі у прованському стилі можна за рахунок текстурованої штукатурки.
Часто у відділі використовуються шпалери з квітковим візерунком. При виборі покриття варто звертати увагу на паперові з тисненням.
Ще для обробки стін можна використовувати облицювальну дошку, пофарбовану найчастіше в білий колір. Саме ця особливість відрізняється прованським стилем від інших напрямків кантрі, де зазвичай зберігають натуральний відтінок.
Загалом, внутрішнє оздоблення підбирається відповідно до основних мотивів провінційного дизайну. Двері та віконні рами повинні бути пофарбовані в білий колір, як підлогове покриття підійдуть дерев'яні дошки або кахельна плитка коричневого або теракотового відтінку.
Меблі та декор
Стиль інтер'єру прованс поєднує функціональність та елегантність. Пильна увага приділяється матеріалам меблів. Перевага віддається світлій деревині: дубу, горіху, ясеню, каштану. Також характерними для цього напряму є елементи художнього кування та плетені з лози.
В якості основних предметів для оформлення інтер'єру підійдуть комоди, стільці, столи та буфети на різьблених ніжках, невеликі кушетки, крісла та пуфи з м'якою оббивкою приглушених кольорів.
Щоб створити стиль провансу в інтер'єрі квартири важливо подбати і про декор. Для надання будинку затишку можна використовувати різний текстиль: пледи, килимки, дивані подушки, фіранки з тонкого сатину, ситця з дрібним принтом. Як додатковий декор можна використовувати картини, бра, керамічні миски та вази, букети сухоцвітів.
Спальня в прованському стилі
Тут основний настрій – романтика. Щоб створити дизайн у стилі прованс, ліжко варто вибирати із кованою рамою, на ніжках. Підійде також дерев'яна модель, причому краще вибирати пофарбовану в білий колір та штучно зістарену.
Для декору використовуються текстиль із квітковим принтом, рослини, картини. Замість люстри можна використовувати підвісні світильники.
Вітальні в стилі прованс
Для таких приміщень характерна відкритість простору. Нерідко зустрічається, що вітальня та передпокій у стилі прованс – загальне приміщення. В оформленні можна поєднувати відразу кілька кольорів, комбінувати різні візерунки: квітковий на фіранках, непомітну смужку або клітку на оббивці меблів.
Додати колориту у вітальню у стилі прованс допоможуть порцелянові статуетки, декоративні пташині клітини, скриньки, рамки з сімейними фото, глеки, ковані люстри, бра.
Прованська кухня
Для цієї кімнати ремонт у стилі прованс є одним із найбільш затребуваних напрямків. Кухня в такому дизайні наповнена світлом та яскравими акцентами:
- відкритими полицями для зберігання начиння та різних баночок зі спеціями (техніку варто сховати за фасадами);
- посуд у характерному оформленні;
- горщики з пряними травами та квітами;
- кошики з лавандою.
Також варто додати деталі: грубі обробні дошки, скатертина в непомітну клітку або дрібну квіточку.
Особливості приватних будинків у прованському стилі
Заміський будинок у стилі прованс або дача – ще одне популярне рішення, з яким стикаються фахівці «Дніпробуд». Реалізувати його не складно. Екстер'єр будинку оформлюють у простих формах, без веж та балконів. Колірна гама – спокійна, у натуральній палітрі. Це можуть бути поєднання бежевого та коричневого, блідо-зеленого та білого, світло-сірого та пісочного.
Щоб оформити будинок у стилі прованс зовні, вибирати варто натуральні облицювальні матеріали: плитку, дерево, камінь та цеглу. Також можна використовувати сайдинг, що імітує структуру матеріалів. Характерним елементом є віконниці та віконні двері. Традиційно забарвлюють їх у яскравіші кольори – синій, блакитний, м'ятний.
На завершення відзначимо, романтичний та вишуканий прованський стиль цілком можна створити, як у заміському будинку, так і в умовах міської квартири. І тому треба розібратися з основними мотивами цієї концепції. Допоможуть у цьому, а також реалізують ваші ідеї в ремонт спеціалісти будівельної компанії «Дніпробуд».