Що таке шале? Шале – це не просто архітектурний стиль, це історія затишку та тепла, втілена в дерев'яних колодах та кам'яних фундаментах. Натхненний гірськими альпійськими хатами, стиль шале став синонімом комфорту та елегантної простоти. Він не лише відображає природну красу, але й пропонує унікальні рішення для життя у симбіозі з природою. У цій статті експерти будівельної компанії Дніпробуд розповідають докладніше, що це шале, а також основні принципи та особливості цього стилю.
Стиль шале в інтер'єрі: принципи та особливості
Як будь-який інший стиль в архітектурі або інтер'єрі, стиль шале має свої характерні особливості, які виявляються в деталях –кольори, матеріали, текстури і т.д. Ось деякі з них:
- натуральні матеріали;
- простота;
- функціональність;
- природне освітлення;
- автентичність.
Стиль будинку шале покликаний створити атмосферу спокою, затишку та гармонії з природою, що робить його популярним вибором як для заміських резиденцій, так і для інтер'єрів міських квартир, де кожна деталь є важливою для створення бажаної атмосфери.
Кольорова гама стилю шале
Стиль шале характеризується натуральною та затишною кольоровою гамою, яка відображає його історичне походження та філософію. Основні кольори, властиві будинкам у стилі шале, включають:
- сірий;
- коричневий;
- бежевий;
- молочний;
- теракотовий;
- чорний;
- графітовий.
Для цього стилю не характерні яскраві насичені кольори. Всі відтінки мають бути приглушеними та спокійними, щоб створити характерну атмосферу затишку та спокою.
Варіанти оздоблення в стилі шале
Оздоблення в стилі шале відрізняється особливим затишком та автентичністю, тому що при цьому використовуються виключно екологічно чисті натуральні матеріали. Основою є натуральне дерево, яке застосовується для підлоги та стелі. Дерев'яні поверхні не фарбуються, а лише обробляються лаком чи оліями, зберігаючи природну текстуру та відтінок. Стельові балки відіграють важливу роль як структурний елемент, додаючи інтер'єру унікального шарму.
Стіни часто покриваються грубою штукатуркою або облицьовуються цеглою, надаючи приміщенню характерного рустикального вигляду. Фасади будинку в стилі шале часто виглядають так: перший поверх облицьовується натуральним каменем для зміцнення та захисту, а другий – деревом, зберігаючи баланс між безпекою та естетикою.
Вікна та двері в інтер'єрі шале зазвичай мають дерев'яні рами, що поєднується із сучасними склопакетами, забезпечуючи високу енергоефективність та зберігаючи стилістичну цілісність будинку шале.
Меблі та декор у стилі шале
У проектах будинків шале вітається використання простих та натуральних меблів. Вона часто виготовляється з масиву дерева, тому має грубуватий зовнішній вигляд. Шкіряні або плетені меблі нейтральних відтінків також відмінно доповнюють загальну атмосферу.
Стиль шале передбачає використання простих декоративних елементів, зокрема кованих виробів, таких як спинки стільців, кронштейни для полиць, люстри, свічники, камінне приладдя тощо. Вітається наявність подушок, пледів, килимів з натуральних матеріалів, таких як шерсть, льон та бавовна. Вони не тільки добре поєднуються із загальним інтер'єром, але й створюють відчуття комфорту та затишку.
Стиль шале у квартирі
Стиль шале, який виходить із традицій гірських будинків та котеджів, може бути успішно реалізований не лише у будинку, а й у квартирі. Однак, в умовах обмеженого простору доведеться вносити деякі адаптації та зміни.
У квартирі в стилі шале зазвичай оформлюють окремі приміщення. Наприклад, кухню, ванну кімнату, спальню або робочий кабінет. В іншому принципи залишаються незмінними. Досвідчені дизайнери, які працюють з невеликими просторами, допоможуть вам створити проекти невеликих будинків у стилі шале, а також квартир за вашим запитом.
Спальня в стилі шале
Спальня в стилі шале — це ідеальне місце для створення затишного та комфортного куточка як у будинку, так і у квартирі. Основою інтер'єру спальні є масивне ліжко, яке займає центральне місце у приміщенні. Її можна доповнити м'яким покривалом та подушками у стриманих тонах.
Щоб надати інтер'єру шале особливу атмосферу, можна використовувати декоративні елементи, які наповнять простір затишком. Наприклад, пуфи з ворсистою оббивкою або м'який килим з імітацією звіриної шкіри. Бавовняні або лляні штори, переважно світлих відтінків, допоможуть контролювати природне світло в кімнаті.
Важливим елементом у спальні у стилі шале є деталі — це можуть бути фотографії в рамках, свічки, книжкові полиці та ін. Вони додають індивідуальності та допомагають створити простір для відпочинку.
Кухня в стилі шале
На кухні в стилі шале варто віддати перевагу приглушеним відтінкам. Важливо уникати яскравих та насичених кольорів в обробці та меблях, щоб зберегти атмосферу спокою. Матові поверхні найкраще вписуються в інтер'єр у цьому стилі.
Ідеальним вибором для стільниць на кухні шале буде натуральний камінь, такий як мармур або граніт, а також його імітація. Краще віддати перевагу відкритим полицям для посуду. Також добре виглядатимуть гачки.
Для створення особливої атмосфери важливо додати акцентні елементи. Це може бути килим, картина, цегляна кладка на стіні тощо.
Лазня та альтанка у стилі шале
Стиль шале, що виник у гірських регіонах Європи, переважно характеризується простотою та затишком, що робить його ідеальним вибором для оформлення не тільки житлових приміщень, а й інших будівель, таких як лазні та альтанки.
Альтанки в стилі шале відрізняються характерним дизайном. Вони можуть бути як відкритими, так і закритими. Основними матеріалами для їхнього будівництва виступають дерево та камінь. Інтер'єр чудово доповнюють ковані деталі, особливо у зоні барбекю.
Баня шале — це ще один чудовий спосіб реалізувати цей стиль. В інтер'єрі переважають натуральні матеріали, такі як дерево та камінь, які сприяють створенню спокійної та гармонійної атмосфери. Обов'язково наявність каміна.
Стиль шале, незважаючи на свою специфічність, заслуговує на увагу. Він здатний перетворити будь-який будинок, квартиру чи зону відпочинку на затишний притулок, де природа та домашній комфорт зливаються воєдино.