Види натяжних стель: як вибрати найкращу
Види натяжних стель: як вибрати найкращу
01.07.2024

Вибір стелі – один із відповідальних етапів у процесі ремонту або будівництва, тому що від цього залежить загальне сприйняття інтер'єру будь-якого приміщення. Останнім часом особливої ​​популярності набули натяжні стелі. І все завдяки своїм численним перевагам — величезний вибір дизайнів простота монтажу, практичність та довговічність. Експерти будівельної компанії Дніпробуд розкажуть вам про види натяжних стель, переваги кожного виду та способи догляду за ними.

Що таке натяжні стелі

Натяжні стелі – це конструкція, що складається з натягнутого полотна під базовою стелею та спеціальних багетів, що кріпляться до стін. Полотна можуть бути виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ) або текстилю (штучна тканина).

Як роблять натяжні стелі? Спочатку фахівці заміряють приміщення. По периметру приміщення монтується профіль (багет), який кріпиться до стін або стелі за допомогою дюбелів та шурупів. Полотно нарізається та готується за розміром приміщення. Завершальним етапом є натяжка полотна та фінішні роботи. Зокрема встановлення освітлення, декоративних елементів тощо.

Види натяжних стель

Якщо спочатку натяжні стелі були виключно тканинними полотнами, то сьогодні виробники пропонують й інші види натяжних стель, які суттєво відрізняються своїми характеристиками один від одного:

  1. Тканинні. Сучасні тканинні натяжні стелі дуже відрізняються від тих, що використовувалися в 19 столітті. Сьогодні це багатошарові конструкції з поліестерових ниток, просочених поліуретаном.
  2. Плівкові. Настінні плівкові стелі виготовляються з полівінілхлоридної плівки товщиною 0,15-0,25 мм. На відміну від тканинних вони є гладким полотном без плетіння різної фактури — матовий, глянсовий або напівглянсовий.

Якщо вибирати між цими двома видами натяжних стель, варто звернути увагу, що тканинні вважаються більш елітними. Відповідно, вони дорожчі за ціною. Плівкові доступніші, різноманітніші, а також прості у догляді. Давайте дізнаємося більше про плюси та мінуси матових натяжних стель, а також глянцевих і напівглянсових (сатинових).

Матова натяжна стеля: плюси та мінуси

Матова натяжна стеля — популярне дизайнерське рішення в інтер'єрі завдяки своїм візуальним якостям. Матова поверхня не створює відблисків, що надає поверхні спокійніший, не дратівливий зовнішній вигляд. До інших його переваг варто віднести:

  • можливість ефективно приховати недоліки та дефекти основної стелі;
  • простість у догляді;
  • довговічність.

Щодо недоліків, то до них можна віднести меншу варіативність дизайнів, тобто менше можливостей для створення креативних візуальних ефектів у порівнянні з глянсовими та сатиновими поверхнями.

Переваги та недоліки глянсової натяжної стелі

Глянцеві стелі створюють дзеркальний ефект, що візуально збільшує простір. Це особливо корисно для невисоких та темних приміщень, роблячи їх більш просторими та світлими. Вони доступні в 96 різних відтінках — білий, бежевий, сірий, блакитний та ін, що дозволяє підібрати ідеальний колір під будь-який стиль інтер'єру. Однак це не всі плюси. Серед інших:

  • можливість фотодруку;
  • підходять для зонування;
  • легкість у догляді;
  • довговічність.

Але є деякі мінуси. По-перше, у великих приміщеннях глянцеві стелі з підсвічуванням можуть створити надто яскравий і дзеркальний простір, що швидко втомлює очі. По-друге, не всі кольори глянцевих стель доступні в ширині 500 см, оскільки стандартною вважається ширина 320 см.

Особливості натяжної стелі сатин

Натяжна стеля сатин – це відмінне рішення для тих, хто шукає компроміс між матовим та глянсовим полотном. Цей вид поєднує переваги обох типів, створюючи затишну і спокійну атмосферу з легким святковим відтінком.

Напівглянцева поверхня сатинової стелі відбиває світло, але не створює дзеркального ефекту, як глянцеві стелі. Завдяки перламутровому ефекту стеля бликує та змінює колір залежно від кута зору, що надає кімнаті додаткової динаміки.

Сатинова стеля також ідеально підходить для нанесення фотодруку, що дозволяє створювати унікальні дизайнерські рішення та додавати в інтер'єр індивідуальність.

Мийка та догляд за натяжними стелями

Догляд за натяжними стелями вимагає акуратності та використання відповідних методів, щоб зберегти їх якість на довгі роки.

Для тканинних стель перед вологим прибиранням краще спочатку пропилососити, щоб уникнути пошкоджень матеріалу. Після цього можна використовувати м'яку ганчірку або губку з водою та неагресивним миючим засобом без хлору для видалення пилу та бруду.

Чим помити глянцеву натяжну стелю? Під час збирання плівкових стель потрібно бути вкрай обережними, уникайте використання гострих предметів. Для очищення можна використовувати суху м'яку ганчірку або, при необхідності, вологу. При цьому рухи мають бути легкими та акуратними без зайвого тиску. Для підтримки блиску глянцевих стель можна використовувати спеціалізовані поліролі для глянсових поверхонь або засоби для догляду за дзеркалами.

Правильний вибір натяжної стелі підкреслить індивідуальність інтер'єру. Крім того, натяжні стелі дозволяють реалізувати різні дизайнерські ідеї, включаючи вбудоване освітлення або навіть зображення на стелі, що робить інтер'єр більш виразним та оригінальним. До того ж, при правильному догляді натяжна стеля прослужить довго, зберігши свій первісний вигляд.