Ремонт санвузла – заняття цікаве та відповідальне. Важливо продумати дизайн ванної кімнати, щоб у ньому поєднувалися і естетика, і практичність, і функціональність. При цьому варто брати до уваги актуальні тренди, щоб створити сучасний стиль ванної кімнати. Досягти такого ефекту можна, якщо підібрати відповідні матеріали та концепцію. Розкажемо про основні тонкощі, які допоможуть стильно оформити приміщення.
Сучасний стиль у ванній кімнаті: особливості та переваги
Ванна – одне з основних приміщень у будинку. Тут ми починаємо свій день, заряджаємося енергією та наводимо красу. Тут же завершуємо його, знімаючи напругу після робочого дня. Важливо, щоб дизайн ванної кімнати був затишним і комфортним. Цій вимогі відповідає сучасний стиль.
Цей напрямок є продовженням модернізму. На відміну від традиційних стилів, для сучасного характерна змістовність. Тут ви не зустрінете яскравих деталей декору, оформлення буде лаконічним. До переваг такого дизайну ванної кімнати варто віднести:
- Максимум вільного простору. Це досягається завдяки використанню функціональних зон, які дозволяють ергономічно розміщувати все необхідне на невеликій площі.
- Елегантне оформлення. Використання нейтральних відтінків допомагає створити акценти на сучасній сантехніці, полегшує підбір меблів.
- Розмаїття рішень. Сучасний стиль поєднує риси мінімалізму, лофта, хай-теку, сканді, які можна комбінувати в залежності від концепції.
Дизайн ванни в такому оформленні не вимагає дотримання жорстких рамок. Завдяки цьому можна вибирати гармонійні рішення з урахуванням переваг.
Модні кольори для сучасного дизайну ванної кімнати
Ми вже писали, що для цієї концепції характерні природні шляхетні відтінки: блакитний, зелений, бежевий, сірий, коричневий.
Але створити сучасний ремонт ванної кімнати можна і в нейтральній кольоровій гамі з білими та пастельними тонами. Вони оптимально підійдуть для невеликих приміщень, допоможуть візуально розширити простір.
Загалом, кольорова гама може залежати від напрямку дизайну ванної кімнати з душовою кабіною, переваг та бажань. Більше того, мода на відтінки щороку змінюється, тому починаючи ремонт, варто вивчити тренди або порадитися зі спеціалістами будівельної компанії «Дніпробуд».
Варіанти оздоблення
При виборі матеріалів для дизайну санвузла важливо брати до уваги їхню практичність. Перепади температури, підвищена вологість створюють специфічний мікроклімат у ванній, тому внутрішнє оздоблення має бути стійким до таких умов. Розкажемо, які матеріали підійдуть.
Оздоблення стін
Покриття має відповідати двом критеріям: стійкість до впливу вологи та простота у догляді. Найчастіше використовується плитка у дизайні ванної кімнати, яка відповідає цим критеріям. На вибір доступні інші матеріали з відповідними характеристиками для оздоблення стін:
- фарба;
- пластикові панелі;
- натуральний камінь: мармур, граніт, вапняк, доломіт;
- дерево (обирати потрібно оброблену сировину, стійку до впливу вологи);
- плити з фотодруком, скляні панелі;
- декоративна штукатурка;
- вологостійкі шпалери з вініловим покриттям.
Наведені варіанти обробки можна комбінувати, щоб створити модний сучасний дизайн ванної кімнати. Фахівці компанії «Дніпробуд» допоможуть розробити концепцію, підберуть матеріали.
Оптимальне покриття для підлоги
Найбільш слушним рішенням для санвузла буде керамічна плитка. Це міцний, довговічний та стійкий до вологи матеріал. Підійде таке рішення для дизайну ванної кімнати з душовою кабіною з плитки, що є поширеною практикою в сучасних інтер'єрах.
Ще можна використовувати оброблене дерево або наливну підлогу.
Яку стелю зробити у ванній?
Щоб дизайн душової кімнати виглядав завершеним, обов'язково потрібно підібрати оздоблення для стелі. Покрити його можна дзеркальною плиткою, фарбою, зробити натяжною або використовувати пластикові панелі. Під ці матеріали необхідно виконати монтаж вологостійкого гіпсокартону.
Вибір меблів та сантехніки
Інтер'єр ванної кімнати варто вибирати з урахуванням функціональності. Ми можемо запропонувати кілька рішень, які допоможуть розмістити все необхідне зайнявши мінімум корисного простору:
- комбінація душової кабінки та ванни;
- установка пральної машини під раковиною;
- розміщення техніки вертикально.
У дизайні маленької ванної кімнати краще відмовитися від підлогових систем зберігання, щоб заощадити місце. Замість них краще використовувати навісні шафи.
На якості меблів для інтер'єру санвузла та сантехніки економити не варто. Сучасний стиль передбачає використання технологічних рішень, тому душ із гідромасажем, змішувачі з контролем швидкості подачі води та температури стануть відповідним рішенням.
Освітлення та декор
Сучасний дизайн інтер'єру неможливо створити без яскравого освітлення. Організувати його можна кількома способами:
- розташувати споти по периметру;
- використовувати один яскравий світильник;
- встановити бра.
Додати світла можна і за рахунок дверей із матовим склом, стіноблоків. В якості додаткового джерела та декоративної деталі можна використовувати дзеркала з підсвічуванням.
Зробити сучасний дизайн ванної кімнати затишнішим можна за рахунок стильних дозаторів для мила, елегантних тримачів для рушників та ємностей для зубних щіток, настінних годинників.
На закінчення відзначимо, що створити стильний дизайн ванної можна в будь-якому будинку чи квартирі. Достатньо знати основні концепції цього напряму та підібрати відповідні матеріали. І, звичайно, довіряйте виконання робіт професіоналам, щоб отримати гарантований результат.