Чим утеплювати газобетон і чи потрібно?
Чим утеплювати газобетон і чи потрібно?
11.03.2024

Власники будинків з газобетону рано чи пізно задаються питанням, як утеплити стіни. Незважаючи на те, що для цього матеріалу характерна пориста структура та показники тепловтрат у нього нижчі, ніж у цегли, додаткова ізоляція дозволяє поліпшити ці властивості та скоротити витрати на опалення. Але перш, ніж розпочинати роботи, слід вирішити, чим утеплювати газобетон і які нюанси враховувати.

Чи потрібно утеплювати газоблок

Багато виробників стверджують, що можна не робити утеплення газобетону. Але насправді варто дивитися на характеристики будівельних блоків. Утеплювати потрібно в ситуаціях, коли:

 • при будівництві використовувався газобетон, товщина якого дорівнює або менше 300 мм;
 • щільність блоків становить d=500;
 • несучий каркас заповнений газосилікатними блоками;
 • при будівництві допущені зазори та цементний шов понад 5 мм;
 • блоки низької якості.

Утеплювати газобетон можна зовні та всередині приміщення. Але рекомендуємо уважно ознайомитись з деталями.

чим утеплювати газобетон

Особливості утеплення стін з газоблоку

Перше, що потрібно врахувати – теплоізоляцію не можна робити одразу після будівництва. Заводські газоблоки досить вологі і перед проведенням робіт частина вологи має випаруватись. Якщо проігнорувати цю умову, то незабаром у будинку може проступити вогкість та грибок.

Починати утеплення будинку з газобетону слід не раніше ніж через 2 місяці після завершення будівництва. Але залежно від швидкості висихання блоків та типу утеплювача, можна почекати і рік. Тільки коли будматеріал просохне, слід приступати до роботи.

Утеплення стін з газобетону всередині

Серед спеціалістів та будівельників даний метод є альтернативним. До нього рекомендують вдаватися в ситуаціях, коли зовні зробити це неможливо, наприклад, вже виконана декоративна штукатурка фасаду з газобетону без утеплення.

Ще рекомендуємо взяти до уваги, що теплоізоляція стін призведе до зменшення житлової площі. Втрати залежать від шару ізоляції. Крім того, збираючись утеплювати будинок із газоблоків зсередини, варто врахувати, що точка роси зміститься до приміщення. Тому необхідно встановити вентиляцію.

Чим утеплювати газобетон зовні

Цей спосіб більш практичний та надійний. Зовнішній монтаж теплоізоляції дозволяє уникнути зменшення корисної площі, а також добре приховує дефекти стін перед облицюванням фасаду, а також забезпечує високі тепло- та шумоізоляцію.

Утеплити газобетон зовні можна за допомогою двох технологій:

 1. Навісний фасад.
 2. Мокрий фасад.

При навісному фасаді, перш ніж утеплювати газоблок, потрібно зробити каркас з дерева або металу. Утеплювач монтують усередині осередків.

Мокрий фасад має на увазі монтаж утеплювача на клейову основу прямо на стіну. Далі слідує штукатурка та оздоблення декоративним покриттям.

Утеплення газобетону мінеральною ватою

Для цього матеріалу характерна висока паропроникність, він добре відводить зайву вологу зі стін та зберігає тепло. Серед інших переваг відзначимо:

 • довговічність (служить до 70 років);
 • стійкість до гниття та пошкодження грибком;
 • вогнестійкість.

Але утеплення газоблоку мінватою вимагає монтажу каркасу, що тягне за собою додаткові витрати. Працювати з нею слід у респіраторі, окулярах та захисному костюмі, щоб не надихатися дрібними частинками. Також варто враховувати, що перед оштукатурюванням слід приклеїти склосітку, яка служить армуючим покриттям.

Пінополістирол для утеплення газобетону

Цей матеріал відомий ще як вид пінопласту. Серед його особливостей:

 • доступність;
 • невелика вага;
 • простість монтажу.

Утеплення газобетону пінопластом не вимагає каркасу. Плити монтуються дюбелями, потім наклеюється армуюча сітка. Важливо врахувати, що показник паропроникності пінополістиролу невисокі. Тому обов'язково потрібно організувати потужну припливно-витяжну вентиляцію. Цей захід допоможе уникнути зміщення точки роси.

Утеплення стін з газобетону пінополіуретаном

Цей ізоляційний матеріал є рідким складом, який при нанесенні на стіну вступає в реакцію з киснем і утворює рівномірний шар піни. Серед особливостей матеріалу:

 • простість та швидкість монтажу;
 • герметичність покриття та відсутність стиків;
 • стійкість до гниття, кришення, пошкодження гризунами.

Але збираючись утеплити газобетон пінополіуретаном, важливо організувати потужну вентиляцію. ППУ характеризується низькою паропроникністю.

Наприкінці зазначимо, що рішення утеплити газобетон – грамотне та раціональне. Але важливо правильно його виконати. Обов'язково слід ознайомитися з актуальними способами теплоізоляції та підібрати матеріали, а ще краще –. довірити процес професіоналам, які зможуть гарантувати якісний результат.