Утеплення фундаменту: найбільш ефективні методи
Утеплення фундаменту: найбільш ефективні методи
29.11.2019

Утеплення фундаменту: найбільш ефективні методи

Утеплення фундаменту житлового будинку є найкращим способом зниження витрат у зимовий період. Роботи слід довірити фахівцям, які зможуть застосувати інноваційні технології та якісні матеріали, а також виконають всі роботи в термін. Самостійно утеплити будинок буде дешевше, але рівень якості проведених робіт не дозволить вийти на очікуваний результат. Будівельна компанія DNIPROBUD завжди рада допомогти клієнтам зробити свій будинок більш затишним.

Ефективне утеплення фундаменту на зиму зовні

Утеплити можна абсолютно будь-який тип фундаменту:

  • плитковий;
  • стрічковий;
  • пальовий;
  • пальово-гвинтовий.

Відмовлятися від підвищення енергоефективності будівлі немає причин. Для цієї мети активно використовують зовнішнє утеплення: монолітна плита після завершення робіт буде надійно захищена від промерзання, а всередині приміщення низькі температури від підстави будівлі більше не будуть впливати на мікроклімат. Зовнішній утеплювач допомагає захистити структуру бетону від деформації, з його допомогою фундамент буде зберігати свої міцнісні показники на протязі багатьох років.

Зовнішнє утеплення цоколя захистить його від впливу ґрунтових вод, які часто стають причиною обвалення стін, в  внаслідок гідроізоляція будівлі стане максимальною. Утеплення вимощення дозволяє убезпечити не тільки нижню частину конструкції, але і верхню, що особливо важливо для збереження комфорту в період зміни сезонів.

Матеріали для утеплення фундаменту будинку зовні

Як зробити утеплення фундаменту своїми руками? Подібне питання можуть задавати тільки ті, хто володіє великим досвідом роботи в будівельній сфері. В іншому випадку завдання слід доручити професіоналам, які зможуть не тільки правильно підібрати матеріали, але і нанести їх на поверхню основи. Каркасний будинок припускає використання пінополістиролу, пінопласту або піноплекс для утеплення фундаменту. ППУ також підходить для такої мети, але перед напиленням цього матеріалу доведеться провести підготовчі дії, тому матеріал найчастіше використовують для внутрішніх робіт.

Щоб утеплити конструкцію пінополістиролом, потрібно позбавити фундамент від грунту. Для цього потрібно обкопати будівля, створивши траншею глибиною до 50 см. Після цього поверхню фундаменту цегляного будинку необхідно вирівняти. Коли стінки висохнуть, можна монтувати гідроізоляцію на їх поверхню, користуючись для цього бітумним складом або клейовою сумішшю. Стики між листами матеріалу потрібно обробити монтажною піною. В результаті буде отримано фундамент, який виявиться несприйнятливим до впливу рідини.

Обшивка повинна відбуватися на рівні 40 см над лінією грунту, що дозволить убезпечити конструкцію будівлі в разі підйому ґрунтових вод. Коли роботи будуть завершені, вириті раніше траншеї необхідно засипати. На дно слід укласти шар піску товщиною до 12 см і засипати грунтом.

Ефективне утеплення фундаменту зсередини і його способи

Якщо провести зовнішнє утеплення фундаменту на палях не вдалося, то слід виконати внутрішнє утеплення. З його допомогою вдається зберегти необхідну температуру і знизити рівень вологості в підвалі. Внутрішня теплоізоляція здатна захистити будівлю від впливу грунтових вод. Якщо правильно укласти утеплювач, це не дозволить конденсату накопичуватися на стінах в підвальному приміщенні.

Дерев'яний будинок повинен отримати додаткове утеплення фундаменту обов'язково, щоб взимку всередині житлового простору зберігалася прийнятна температура. Для цього можуть використовуватися різні матеріали: традиційним рішенням для обробки внутрішньої поверхні фундаменту залишається пінополіуретан (ППУ) — цей матеріал досить простий у використанні, що є важливою перевагою в обмеженому просторі, до того ж бюджет для утеплення пінополіуретаном буде невеликим.

Наносять захисний шар з допомогою напилення: матеріал повинен рівномірно розподілятися по внутрішній площі фундаменту, також зачіпаючи стіни приміщення. Щоб підвищити впевненість в якості теплоізоляції, можна нанести облицювання на стелю та підлогу, в цьому випадку вдасться гарантувати максимально якісне утеплення підвалу. Альтернативою ППУ виступає екструдований пінополістирол.

Утеплення фундаменту керамзитом

У будівельній галузі керамзит активно використовується для самих різних завдань, включаючи утеплення конструкції будівлі. Порядок виконання робіт передбачає створення захисної стінки з цегли або інших блокових матеріалів, яка знаходиться на відстані 30 см від верхньої частини фундаменту будинку. Досить міцну кладку можна отримати навіть в півцеглини, але без перев'язки не обійтися. Між фундаментом і отриманої стінкою буде розташовуватися керамзит, на який укладають гідроізоляцію.

Керамзит може використовуватися не тільки для зовнішніх, але і для внутрішніх робіт, в цьому випадку їм засипають весь вільний простір під підлогою будинку. Іншим варіантом є підготовка опалубки навколо стінки фундаменту, в яку засипають керамзит — це дозволяє скоротити витрату матеріалу. Поверх засипки з керамзиту можна стелити підлогу або заливати бетонну основу. Теплоізоляція з допомогою керамзиту є одним з самих старих способів, який пройшов перевірку часом. У той же час сьогодні є більш ефективні матеріали, так, на думку багатьох фахівців, пінополіуретан або піноплекс є більш доступними рішеннями, якість теплоізоляції при їх застосуванні залишається високим.

Утеплення фундаменту житлового будинку слід довірити професіоналам, щоб роботи були завершені грамотно і вчасно. Якщо ви ще не встигли вибрати проект будинку для своєї ділянки, то обов'язково скористайтеся нашим сайтом, де можна знайти вдалі варіанти під будь-який бюджет.

Найбільш популярні категорії проектів будинків:

DNIPROBUD — забудовник з 16-річним досвідом, що гарантує будівництво будинку під ключ від і до, забезпечить індивідуальне проектування будинку вашої мрії і його бездоганне втілення.