Зонування ділянки - важливий етап планування перед початком будівництва
Зонування ділянки - важливий етап планування перед початком будівництва
29.06.2021

Зонування ділянки - важливий етап планування перед початком будівництва

Зміст:

  1. З чого починати зонування на ділянці?
  2. Основні функціональні зони земельної ділянки
  3. Співпраця з будівельною компанією DNIPROBUD - гарантія своєчасної підготовки проекту

Наявність власного заміського ділянки є великою перевагою. З його допомогою можна реалізувати всі ідеї, які довгий час накопичувалися в голові, зробивши будинок дійсно комфортним для проживання. У той же час розміщення будівель повинно відбуватися так, щоб воно відповідало встановленим правилам. В цьому випадку можна не переживати, що функціональні зони будуть конфліктувати між собою. Будівництво котеджів "під ключ" дозволить врахувати кожен нюанс і гарантовано залишитися задоволеним результатом проведених робіт.

З чого починати зонування на ділянці?

Насамперед варто вивчити проекти будинків, які допомагають знайти корисну інформацію про зонування ділянок. Також слід враховувати індивідуальні переваги і цілі власників території. Під час зонування важливо пам'ятати про спосіб життя людини, а також частоті прийому гостей, наявності захоплень і улюбленому способі проведення часу. Кожен з цих чинників вплине внаслідок на планування простору.

Варто відразу сказати, що проектування будинків і ділянок не є простим процесом. Фахівці, які займаються подібними роботами вже багато років, мають професійними знаннями і навичками, що дозволяє їм врахувати будь-які побажання клієнтів.

Індивідуальне проектування обов'язково передбачає вивчення грунту на території ділянки, яка зовсім не завжди є однорідною. Якщо грунт здатна утримувати велику кількість вологи, то на підготовчому етапі потрібно зайнятися дренажними роботами. При створенні колодязя на території ділянки глибина залягання вод також повинна враховуватися, так як глибокі пласти пісковика припускають тільки буріння. Підготовку території до робіт по її облагороджування можна проводити тільки після того, як буде підготовлено детальний ескіз, в якому відзначені всі будівлі на ділянці. Якщо будови не зберігатимуться, то їх можна розібрати ще до виконання ескізу і не відзначати їх на плані в будь-якому випадку. При проектуванні ділянки також можна відзначити зелені насадження, від яких замовник не планував позбавлятися.

На підставі ескізу готується детальний проект. При його розробці закладається і певний бюджет, розміри якого будуть залежати від обсягів запланованих робіт. Особливості ділянки можна врахувати таким чином, щоб знизити собівартість робіт, що проводяться. Наприклад, використовувати горбисту територію для облаштування альпійської гірки або природний яр для риття котловану під ставок.

При облаштуванні та проектуванні зовнішнього вигляду заміського ділянки потрібно враховувати:

  • кліматичні умови території;
  • екологічну обстановку і її зміна після виконання ремонтних робіт;
  • особливості ландшафту.

Найкращих результатів вдається досягти, якщо доручити повний перелік робіт фахівцям. В цьому випадку підбір земельної ділянки буде відбуватися з урахуванням тих особливостей, які важливі для реалізації даного клієнта проекту.

зонування на ділянці

Основні функціональні зони земельної ділянки

Озеленення території відбувається за суворо визначеними правилами. Так, високі рослини повинні розташовуватися по периметру території, а їх висотність знижуватися в міру наближення до основного будинку. Якщо на території планується розбити сад, то місце для нього має перебувати в глибині ділянки. Недалеко від будівель рекомендується розміщувати квітники з низькорослими рослинами. Стиль ландшафту, обраного замовником, багато в чому визначає його особливості. Деякі напрямки передбачають вільне планування. До їх числа належить і популярний сьогодні альпійський стиль. Якщо ж вибрати китайський стиль ландшафту, то його особливістю є чітке зонування, де у кожного фрагмента території є своє призначення.

Парадна зона

При плануванні парадної зони потрібно враховувати розташування ділянки на площині. В'їзд у двір повинен бути правильно оформлений, так як це перша зона, яку бачать гості. Відразу варто відзначити, що на цю зону не варто відводити більше 6 відсотків від загальної площі ділянки. Навіть якщо парадна зона має стоянку для авто, вона повинна залишатися компактної. Особливості планування зони передбачає врахування місцевості, завдяки чому на асфальті або плитці не буде накопичуватися вода. Правильно організовані стоки дозволять відвести воду від фундаменту гаража або житлового будинку.

Парадну зону можна доповнити різними декоративними елементами, які зазвичай розміщуються вздовж паркану. Їх вибір повинен відповідати особливостям самого інтер'єру. Ділянку можна прикрасити за допомогою рослин, які формують живопліт. Для декорування парадної зони можна використовувати квітник або кучеряві троянди.

Зона для саду та городу

Наступною важливою частиною ділянки є зона, яку відводять під сад і город. Зазвичай на неї відводиться близько 70 відсотків від усієї площі. Город повинен розташовуватися на сонячній частині ділянки. Територія не повинна бути прихована за деревами або будівлями, так як це буде перешкоджати нормальній вегетації. Цю зону можна доповнити низькорослими яблунями, вишнями або абрикосами.

Кращим рішенням буде максимально видалити город від зони відпочинку. Якщо ділянка має розміри в 6 соток, то зробити це буде проблематично. У той же час можна використовувати декоративні рослини, які дозволяють зонувати простір. Хорошим варіантом є використання доріжок, які полегшать переміщення по ділянці, а також виділять окремі території під різні сільськогосподарські рослини.

Зона для саду та городу

Господарська зона

Облаштування господарської зони дозволяє забезпечити ефективне використання всієї ділянки. Саме тут розташовується ряд господарських будівель, таких як теплиця, сарай, майстерня, навіс з дровами. Розташовувати господарську зону необхідно далеко від сторонніх очей, найкраще це зробити на задньому дворі. Ця ділянка території відрізняється високою практичністю, яку потрібно зберегти. Територію можна доповнити газоном, але перевагу краще віддати брукованих площадок, так як вони виграють по функціональності.

Зробити господарські будівлі на території ділянки розміром до 8 соток досить проблематично. З цієї причини єдиним недорогим і ефективним рішенням залишається висадка витких рослин. Для ділянки на 15 соток можна розбити виноградник, який ідеально доповнить подібну територію.

Дитяча ігрова зона

Облаштування ігрової зони слід проводити з урахуванням вимог безпеки. Вона повинна бути зручною для дітей, а також досить просторою. Площадка повинна розташовуватися так, щоб з дому було добре видно, що роблять діти. Друге важливе правило стосується того, яким покриттям краще скористатися для ігрової зони. Воно обов'язково повинно бути м'яким. В якості покриття можна використовувати газон, а також пісок. Ігрова зона повинна скласти не менше 8 метрів квадратних, що дозволить розташувати на території гойдалки і пісочницю.

Будівництво будинків "під ключ" дозволяє грамотно використовувати особливості території. Так, для розміщення дитячого ігрового майданчика краще вибрати затінену частину, що дозволить малюкам не стикатися з сонячними опіками та іншими неприємними явищами. Згодом потреба в ігровій зоні для дитини відпаде, тому вона повинна бути легко трансформована при необхідності. Її можна буде додати до зони відпочинку або розбити на території клумбу.

Зона відпочинку

Дана ділянка території відрізняється високою функціональним навантаженням. У той же час при його оформленні в першу чергу враховуються побажання замовника. Часто на цій території мають у своєму розпорядженні терасу або альтанку. Можна також організувати повноцінне місце для барбекю. Вона відпочинку в середньому займає до 15 відсотків території. Навіть якщо присадибна ділянка невелика, на ньому буде нескладно виділити місце під:

  • альтанку;
  • мангал;
  • обідній стіл.

Територія повинна розташовуватися близько до будинку, що дозволить з комфортом нею користуватися. Другий важливий момент полягає в тому, що зона не повинна бути навпроти входу в головний будинок на ділянці. Найкраще розташувати її за будинком. У випадку з ділянками, які перебувають посеред міста, це особливо важлива вимога. Спланувати місце для відпочинку слід таким чином, щоб вам було комфорту проводити час на ньому в будь-який час року.

Гаражі на присадибній ділянці

будівництво гаражів

Для гаража ідеально підходить місце, яке розташоване недалеко від парадної частини ділянки. Він може бути вбудовуваним, тобто розташовуватися в конструкції самого будинку, так і окремо стоїть. Другий варіант досить затребуваний, тому що дозволяє видалити автомобіль від будинку, виключивши несподіване пробудження членів сім'ї при ранніх поїздках або пізньому поверненні з роботи. У той же час для окремого гаража доведеться передбачити збільшений бюджет. Для в'їзду в гараж можуть використовуватися головні ворота, так і окремі, якщо він примикає до вулиці.

Сауна і її розташування на ділянці

Встановлювати баню рекомендується так, щоб в разі пожежі не виникало умов для поширення вогню на інші будівлі. Баню слід видалити від зборів на 2 метри, дотримуючись аналогічну дистанцію між іншими будівлями. При виборі зони для розміщення лазні потрібно врахувати і такий нюанс, як комунікації, а також можливість підвести дрова, якщо використовується дров'яна піч.

Співпраця з будівельною компанією DNIPROBUD - гарантія своєчасної підготовки проекту

Наші фахівці добре знають, як організувати грамотне архітектурне супровід. Вам лише потрібно залишити заявку на нашому сайті, яка буде негайно розглянуто фахівцями, або звернутися до менеджерів безпосередньо за телефонами. Будівельна компанія DNIPROBUD пропонує клієнтам широкий перелік послуг, якими ви можете скористатися в будь-який зручний час. Ми завжди враховуємо персональні переваги клієнтів. Готові проекти дозволять скоротити витрати на етапі планування, а всі додаткові зміни ми оперативно внесемо в план за бажанням клієнта.