Різновиди фундаменту та критерії вибору
Різновиди фундаменту та критерії вибору
20.07.2021

Різновиди фундаменту і критерії вибору

Закладання фундаменту будинку - найважливіший етап в будівництві. Від того, наскільки якісно буде виконана робота, залежить термін експлуатації будівлі. Існують різні види фундаментів, кожен з яких має свої позитивні і негативні якості. Перед тим як визначитися, яке саме підставу необхідно для того чи іншого будови, потрібно докладніше вивчити характеристики кожного.

Содержание:

 1. Фундамент - надійна опора для будинку
 2. На що звернути увагу при виборі фундаменту
 3. Найпопулярніші види фундаментів
 4. Основні характеристики різновидів фундаменту
 5. Будівельна компанія DNIPROBUD

Фундамент - надійна опора для будинку

Фундамент повинен бути надійною опорою для будинку. Перш за все, від основи будь-якої будівлі потрібна міцність. Щодо зведеного на нього вдома несуча здатність повинна бути дуже високою. Також фундамент виступає якоюсь перепоною між грунтом і будівлею для того, щоб знизити теплообмін до мінімуму.

Основа будинку повинна бути не тільки міцною, але і довговічною. Якісні фундаменти руйнуються тільки після того, як повністю знищується основна конструкція будівлі.

Практично для кожного приватного будинку необхідний льох або підвал. Ця підземна частина будівлі дозволяє заощадити площа. Там завжди прохолодно, тому зручно зберігати продукти харчування та інші речі. Також у багатьох випадках наявність підвалу або льоху позбавляє від необхідності в будівництві дорогих технічних будівель у будинку. Важливо, щоб фундамент давав можливість побудувати підвал або під час зведення будинку, або вже після за бажанням господарів.

На що звернути увагу при виборі фундаменту

Перед тим як визначитися з вибором типу основи для будівлі, потрібно детально вивчити деякі питання. Головні нюанси такі:

 • характеристики грунту;
 • розміри і тип будівлі;
 • ступінь морозного обдимання;
 • рівень ґрунтових вод.

Поділяють шість типів грунту при зведенні фундаменту: скелястий, хрящуватий, піщаний, глинистий, супісок і суглинок. Найбільш сприятливим для будівництва підстави будівлі вважається скеляста земля. Вона не просідає і не пучітся. Підземні води не можуть розмити подібний грунт, що теж є плюсів. Для того щоб звести основу будинку на скелястій землі, немає навіть необхідності в попередній підготовці.

Хрящуватим грунт називають той, який має в складі гравій. Його переваги в тому, що він не розмивається водами. Коли встановлюється фундамент, робиться заглиблення. Мінімальна глибина - 50 см.

Піщаний грунт хороший тим, що в ньому не затримується рідина, а при морозах він не пучітся. Недолік у тому, що пісок має властивості просідати. Необхідна глибока закладка. Найсприятливішою для фундаменту вважається глиниста земля, тому що вона розмивається водою, стискається і пучітся взимку.

Хорошим показником вважається, якщо рівень грунтових вод нижче промерзання землі. В іншому випадку, сила обдимання в період морозів буде поступово руйнувати навіть найякісніший фундамент. Виправити проблему з рівнем грунтових вод можна за допомогою осушення і дренажу ділянки.

види фундаментів

Найпопулярніші види фундаментів

Класифікують найбільш затребувані і найпопулярніші види фундаментів так:

 • стрічковий;
 • стовпчастий;
 • фундамент;
 • плитний.

Для того щоб зрозуміти, який саме вид потрібен для зведення житлового, комерційного або промислового будинку, важливо враховувати не тільки геологічні характеристики ділянки, але і вага, який завжди буде чинити тиск на фундамент. Для цього потрібно максимально точно розрахувати масу всіх стін, даху, інших елементів, обладнання та меблів. Рівень тиску визначається опорної площею.

Класифікують фундаменти також за матеріалами, з яких вони будуються. Це може бути залізобетон, бутобетонная конструкція, цегла, блоки, дерево, метал. Дерево є для використання як додатковий матеріал або основний, якщо будівля відрізняється легкою вагою.

Основні характеристики різновидів фундаменту

Щоб визначитися, потрібно докладніше вивчити основні характеристики різновидів фундаменту.

Стрічковий фундамент

Один найбільш затребуваних видів конструкцій. Найчастіше застосовується він для будівництва приватних будинків, які мають один або кілька поверхів. Відрізняється складною і довгою роботою з грунтом і значним витратою цементу. Підійде стрічковий фундамент тим, хто планує будувати будинок з наступних різновидів матеріалів:

 • бетон;
 • цегла;
 • газобетон;
 • піноблок.

Вага будинку розподіляється по основі рівномірно, що забезпечує надійність і довговічність. Площа опори велика, тому допустимо зводити на подібні фундаменти будівлі з важкого матеріалу з кількома поверхами.

Основа стрічкового фундаменту складається з монолітної залізобетонної конструкції. Те, як буде виглядати конструкція, залежить від планування і площі будинку. Негативна якість стрічкового фундаменту в більш високу вартість, тому що потрібно багато бетонної суміші. Однак перекриває цей мінус максимальна надійність основи. Перевага і в тому, що дозволяється будівництво підземних приміщень.

Стрічкові фундаменти можуть бути як монолітними, так і збиратися з десятків або сотень вже готових блоків. Міцні бетонні паралелепіпеди стають повноцінним фундаментом за допомогою цементного розчину, який скріплює їх між собою. Термін служби збірних фундаментів не менше, аніж у монолітних - як мінімум 150 років.

Стрічковий фундамент

Стовпчастий фундамент

Популярність цей різновид фундаменту знайшов після того, як багато хто почав віддавати перевагу каркасних житлових будинків. Також стовпчастий фундамент підійде для дерев'яних приватних будинків. Головна перевага цього виду основи для будівлі в тому, що залізобетонної суміші та інших матеріалів потрібно набагато менше, тому і вартість значно знижується.

Встановлюються бетонні стовпи по всьому периметру і під перегородками всередині будинку. Максимальна відстань між стовпами - 2,5 м, але краще від 1,5 до 2 м. Підійде стовпчастий фундамент для нерівних ділянок. Регулюючи висоту кожного стовпа, можна легко зробити рівний горизонтальне підставу для будинку.

Фундамент з стовпів може бути монолітним. Монолітної конструкція стає завдяки бетонним з'єднанням. Стовпи для збірного фундаменту повністю виготовляються на виробництві і привозяться на ділянку готовими, тому тривалість робіт знижується.

Фундамент палі

Фундамент палі

Фундамент палі підходить для більшості будівель, тому що має безліч різновидів. Спрощує будівництва будинку на ділянці, який має складний рельєф. Якщо грунт нестійка, можна поставити дуже глибокі палі, які забезпечать надійний фундамент тим, що дістануть до стійкого шару грунту. Довжина палі нічим не обмежена, може бути і 50 м. Найбільш популярні 3 типи паль:

 • гвинтові;
 • буронабивні;
 • забивні.

Гвинтові найбільш поширені в будівництві приватних котеджів і житлових будинків. Виготовляють їх з міцного металу. Гвинти порожнисті, але мають товсті стінки. Внизу розташований гвинт, за рахунок якого паля вкручується в грунт. Довжиною гвинтові палі не відрізняються, максимальний розмір - 12 м. Після вкручування палі обрізаються, а потім з'єднуються між собою горизонтальними балками. Відразу після цього можна приступати до будівництва будівлі: робити обв'язку, підлоги і стіни.

У гвинтового пальового фундаменту є 3 основних переваги: ​​швидкий монтаж, можливий на різних видах землі, доступна вартість.

Буронабивні палі робляться таким чином: спочатку бурять свердловину, потім туди закладають металевий каркас. В отвір заливається бетонна суміш. Глибина свердловини може бути до 50 м. Такий спосіб може застосовуватися для будівництва навіть багатоповерхових будівель.

Забивні палі відрізняються тим, що виготовляються з бетону. Вони можуть бути квадратними або круглими. Монтаж відбувається за допомогою віброзанурення. Найчастіше цей спосіб застосовується для будівництва промислових будівель. Він не всім по кишені, тому що необхідна дорога спеціальна техніка.

Плитний фундамент

Плитний фундамент

Якщо порівнювати з стрічковими, стовпчастими і пальовими основами для будівель, плитний фундамент використовується набагато рідше. У деяких складний випадках може врятувати виключно даний тип підстави, тому він ще користується попитом. Монолітний плитний фундамент необхідний, якщо:

 • нестійка, глиниста і пучинистом земля;
 • грунтові води знаходяться на висоті менше 1 м.

Кількість поверхів на монолітному плитному фундаменті необмежено. У сейсмічно активних районах житлові будинки на плитних підставах, в основному, зводяться з дерев'яних каркасів. Часто ще цей тип називають "плаваючим", тому що немає необхідності проводити складні роботи з грунтом для зведення. Так як заглиблення відсутня, на фундамент не можуть впливати пученіє, морози, грунтові води і руху грунту.

Плитковий фундамент може бути не тільки монолітним, але і збірним. Така технологія застосовується, якщо площа будівлі занадто велика, а також воно має незвичайний периметр.

Будівельна компанія DNIPROBUD

DNIPROBUD - компанія, яка вже давно визнана лідером будівельного ринку в Україні. Підприємство пропонує повний спектр послуг зі зведення і проектування будівель:

 • будівництво котеджів і будинків "під ключ";
 • архітектурне супровід;
 • проектування будинків, в тому числі індивідуальне.

Каталог готових проектів можна подивитися на сайті компанії. Крім цього, фірма допоможе підібрати гарну ділянку для будівництва будинку або котеджу. Якщо немає часу чекати виготовлення індивідуального проекту, завжди є можливість придбати вже готовий.

Компанія пропонує будівництво будинків по 900 готовим проектам. В каталозі є дачні варіанти, будинки для однієї сім'ї або двох, таунхауси, гостьові будиночки, готелі, лазні та гаражі. Придбати проект можна швидко і просто, оформивши замовлення на сайті фірми.

DNIPROBUD успішно займається будівництвом не тільки приватних будинків, але і гаражів, а також лазень, які стануть відмінним доповненням.