Дизайн дитячої кімнати
Дизайн дитячої кімнати
11.02.2024

Потреба в особистому просторі дитини з'являється у віці 3-4 років. Своя кімната, в якій можна грати, відпочивати та вчитися дарує дитині відчуття захищеності та свободи одночасно. Дитяча – простір самовираження, освоєння навичок організації простору, підтримки порядку. Адаптуватися до самостійності допоможуть дитині продумані дизайни дитячих кімнат.

Як впливає планування на дизайн дитячої кімнати

Дизайн кімнати для дітей повинен підкреслювати та доповнювати її призначення. При його створенні варто відштовхуватись від планування приміщення. Воно умовно ділиться на робочу, ігрову та спальну зони.

Робоча зона призначена для малювання, ліплення, виробів, а також навчання школяра. Вона включає стіл та стілець, полиці, тумби. Розташовується в найсвітлішому місці, навпроти вікна. У ній має бути достатньо простору для поступової заміни меблів на велику, відповідну зростанню дитини.

Зона відпочинку розташовується біля внутрішньої стіни, далеко від вікна, радіатора. Найбільш комфортним вважається розташування ліжка навпроти або збоку від вхідних дверей, щоб воно залишалося в полі зору малюка. Для повноцінного сну навколо ліжка має бути передбачене м'яке освітлення з можливістю повного затемнення.

Ігрова зона для малюка складається з манежу та тумби іграшками. Дошкільнику знадобиться м'який килим, на якому можна збирати конструктор, грати з машинками та ляльками. У шкільному віці буде доречний м'який куточок для посиденьок з друзями за переглядом мультфільмів або ігор на приставці.  

Виходячи із зонування, запланованого наповнення, опрацьовується дизайн дитячих кімнат у розрізі стилістичних та кольорових рішень, фактур, декору.

дизайн дитячої кімнати

Як створюють оригінальні дизайни дитячих кімнат

Дизайн дитячої – завдання із психологічним ухилом. Щоб створити дизайн інтер'єра, в якому дитині буде комфортно грати і розвиватися, важливо враховувати її вікові особливості, специфіку мислення, сприйняття навколишнього світу, ідеї, уподобання.

Просунуті педагогічні практики пропонують відійти від кліше різнокольорових, строкатих інтер'єрів на користь монохромних кімнат у пастельних тонах, чорно-білих поєднань, природних відтінків та фактур. Таке оточення створить ефект чистого аркуша, не перевантажуючи сприйняття дитини надмірною інформацією. При цьому для багатьох дитяча продовжує асоціюватися з чарівним міні-світом, в якому малюк може фантазувати, розігрувати ігрові сюжети.

Який дизайн інтер'єру дитячої кімнати не був обраний, він повинен відповідати трьом основним вимогам:

  • бути зручним – відповідати дитині з оформлення, розміру меблів, наповнення;
  • бути функціональним – задовольняти базові завдання дитячої як зона для відпочинку, навчання, гри;
  • бути безпечним – включати тільки гіпоалергенні, екологічно чисті матеріали, міцні конструкції, поверхні, що миються, уникати гострих кутів, відкритих розеток, інших потенційно небезпечних елементів;
  • подобатися – у виборі оформлення варто орієнтуватися виключно на переваги дитини, її інтереси.

Створити багатозадачний, але просторий інтер'єр можна навіть у маленьких кімнатах за допомогою меблів, що трансформуються, незвичайних дизайнерських рішень. Візуально скоригує витягнуту кімнату акцентна стіна, що привертає увагу соковитим кольором на тлі пастельної, спокійної гами.

У кімнату для двох дітей доцільно підібрати ярусне ліжко. Тож зона відпочинку не займе багато місця. Важливо облаштувати індивідуальне освітлення, розетки для заряджання телефонів та невеликі полиці біля ліжка у доступі для кожної дитини, безпечні сходи на ліжко другого поверху. Якщо доповнити конструкцію етажеркою-східцями, вийде прихована, але містка система зберігання для іграшок, підручників, особистих речей.

Компенсувати простір допоможуть модульні конструкції: м'які розсувні пуфи, що утворюють один великий диван або кілька окремих сидінь, поворотні та відкидні стільниці під вікном.

Для дитячої варто вибирати стелажі з відкритими полицями, вміст яких залишається на увазі у дитини для зручної орієнтації. Платтяні шафи краще вибирати з розсувним механізмом дверей, щоб запобігти травмуванню стулками, а також заощадити місце.

дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Створюємо дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Особиста кімната хлопчика – це його ігровий світ, сповнений улюблених іграшок, з якими можна весело проводити час. Краще не перевантажувати простір меблями, а залишити максимум вільного місця для бігу, перекидів. Шведська стінка також буде доречною. Підлогу бажано покрити щільним килимом, а в спортивній зоні передбачити захисний мат.

Малюки та учні молодшої школи будуть у захваті від тематичного оформлення кімнати. Дизайн дитячої для хлопчика можна придумати у стилі дикого заходу, трансформерів, космічних героїв, персонажів мультфільмів та супергероїв.

Ремонт кімнати підлітка варто обговорити з ним, дотримуючись побажань. Юнаку має бути комфортно у своєму «берлозі» грати на гітарі, сидіти в інтернеті або тренуватись.

дизайн дитячої кімнати для дівчинки

Який вибрати дизайн дитячої кімнати для дівчинки

Вимоги до зонування та функцій кімнати для доньки традиційні, але в оформленні є свої особливості. Дизайн дитячої для дівчинки може ґрунтуватися на її улюбленій казці, відповідати улюбленій принцесі. Ліжко можна прикрасити повітряним балдахіном, на стелю наклеїти зірки, що світяться в темряві, а шафу декорувати під замок з баштами і стрілчастими вікнами. Малятці знадобиться зона для справжнього або імпровізованого лялькового будиночка, скрині для іграшок та лялькового вбрання.

Для старшої дівчинки варто підготувати робоче місце із системою зберігання для бісеру, ниток, кольорового паперу, інших матеріалів для рукоділля. До підліткового віку варто придбати туалетний столик.