Облаштування гаража
Облаштування гаража
11.02.2024

У гаражі прийнято зберігати не лише транспортний засіб та аксесуари до нього, а й робочий інструмент, корисні дрібниці, заготівлі на зиму. Цікаві ідеї для гаража допоможуть раціонально організувати простір та облаштувати його для безпечного збереження цінних речей та зручної роботи.

Облаштування гаража: утеплюємо та зонуємо

Гараж може виконувати одночасно кілька функцій: автостоянки, майстерні, комори з речами та продуктами. З призначення важливо розділити внутрішній простір. У цьому допоможуть кілька рекомендацій:

  • робочу зону краще розмістити навпроти воріт уздовж стіни, щоб пил та іскри від електроінструментів не потрапляли на машину, її можна відокремити ширмою, брезентовою шторкою;
  • зону зберігання зручно облаштувати вздовж довгої стіни, заповнивши полицями, стелажами;
  • велосипеди, санки, лижі можна зберігати у підвішеному вигляді, закріпивши на довгій стіні або на простінках біля воріт кілька потужних гаків;
  • у центрі гаража варто викопати оглядову яму для діагностики та ремонту авто або повноцінний льох з настилом для автомеханіка, поєднавши функції комори та технічного поглиблення для обслуговування авто.

У гаражі варто максимально використовувати стіни на всю висоту, звільняючи простір у центрі. На верхні полиці стелажів можна складати сезонні речі, які потрібні не часто. ялинку та новорічні іграшки; килими, господарське приладдя, посуд. Змінні колеса для авто можна скласти на стелажі або також підвісити на стіну на гаках.

Щоб усередині було комфортно перебувати у будь-яку пору року, при будівництві гаража слід передбачити утеплення. Воно може бути внутрішнім чи зовнішнім. Для цього підійде обшивка стін та стелі пінопластом або мінеральною ватою з наступною штукатуркою зовні або обшивкою вагонкою, OSB-панелями зсередини.

Також варто продумати вентиляцію, а по периметру даху передбачити водовідведення, щоб під час дощу на замокали стіни, особливо кути, провокуючи розвиток грибка, цвілі.

сучасний стильний гараж

Стильні ідеї для гаража

Похмурі, брудні гаражі з плямами мазуту, фарби та товстим шаром пилу на старому мотлоху залишимо в минулому. Це місце не менше інших господарських будівель заслуговує на увагу. Особливо, якщо йдеться про будинок з гаражем як прибудову, в яку можна потрапити з основної будівлі через двері в кухні або коридорі.< /p>

Щоб приміщення утримувати в чистоті та порядку, важливо використовувати в ньому міцні оздоблювальні матеріали, які легко піддаються очищенню. На підлогу краще застелити щільний промисловий лінолеум або викласти плитку. Такі види покриття можна мити, зокрема з концентрованими миючими засобами. Відмовтеся від голої бетонної підлоги – на ньому сильно накопичується пил, забивається бруд, плями.

Стіни можна обшити дерев'яною або пластиковою вагонкою, дерев'яними плитами. Якщо гараж побудований з цегли, його можна залишити в первозданному вигляді, акцентуючи агресивні елементи стилю лофт. Стіни з газоблоку можна оштукатурити або зашити гіпсокартоном, щоб надійніше кріпити стелажі.

облаштування гаража

Корисні ідеї зберігання в гаражі

Облаштування гаража вимагає винахідливості та кмітливості, щоб у вкрай обмеженому просторі вмістити все необхідне, залишивши достатньо місця для вільного переміщення. Часта проблема – надто вузький гараж, в якому водієві не вдається повністю відчинити двері, щоб вибратися або сісти в машину. У таких умовах про систему зберігання вздовж довгої стіни не може бути й мови.

Полиці та стелажі вдасться розташувати лише наприкінці гаража, де прийнято облаштовувати робоче місце. Вийти зі становища можна за допомогою відкидної стільниці, що примикає прямо до стелажів. Для виконання столярних, зварювальних, монтажних робіт її достатньо підняти та підставити ніжку, тимчасово вигнавши авто з гаража, звільняючи місце для роботи.

Якщо льох відсутня, а традиція зберігання заготовок на зиму стабільно підтримується, можна змайструвати кутовий стелаж, закріпивши його в кутку поряд із воротами. У більшості гаражів це простір, шириною 40-50 см нічим не зайнятий. Полиці з консервацією там будуть у безпеці та не захаращують простір. У нижній частині варто залишити вільну зону висотою до 80 см, щоб розмістити мішок з картоплею або сітку з цибулею.

Для корисних дрібниць варто підготувати органайзери – дерев'яні чи пластикові ящики. Вони зручно складати дрібні запчастини, щоб акуратно розміщувати на стелажі. Сортувати предмети можна за призначенням – сантехнічні деталі, проводи та запчастини для роботи з електрикою, садове приладдя, автомобільна хімія та косметика, лакофарбові банки.

Оригінальні лайфаки для гаража

Організація простору впливає на зручність виконання повсякденних завдань та складних робіт у гаражі. Щоб завжди почуватися там комфортно, можна застосувати такі корисні ідеї:

  • мобільне освітлення – котушка з електрокабелем, який можна дотягнути до будь-якого кута гаража та підключити потужну LED-лампу, дозволить розглянути всі кріплення навіть у важкодоступних місцях;
  • магнітна стрічка для інструментів – її можна закріпити на стіні над робочим столом для ручного інструменту – викруток, плоскогубців, ножівок, кусачок. Дрібні предмети завжди будуть упорядковані та не загубляться.
  • органайзер майстра – щоб не тягати важкі електроінструменти за собою, для них можна змайструвати дерев'яний столик на колесах із відсіками для самих приладів, а також кріплень. Така ідея для гаража особливо сподобається тим, хто самостійно будує будинок чи дачу, вимушено часто переносить усі пристрої з місця на місце.
  • підвісні полиці – на міцну стелю за допомогою металевих профілів можна закріпити полиці для зберігання речей, заощаджуючи місце на стінах та підлозі.

Оцінити якість облаштування свого гаража можна за відчуттями – якщо в ньому комфортно перебувати та зручно працювати, значить, все вдалося.