Чим штукарити газобетон?
Чим штукарити газобетон?
08.11.2023

Газобетонні блоки – один із найпопулярніших будівельних матеріалів. Легкість, міцність, теплоізоляційні властивості, простота експлуатації та укладання привертають до нього увагу приватних та комерційних забудовників. Єдиний недолік матеріалу порівняно з цеглою полягає у необхідності облицювання для збереження його фізичних властивостей та досягнення візуальної естетики. Серед різноманітних способів облицювання виділяється штукатурка газоблоку – один із найпростіших та найнадійніших варіантів.

Чим облицьовувати газобетон

Газоблоки вимагають облицювання через свою пористість. Без захисного шару вони можуть вбирати вологу, а через щілини всередині буде протяг. Для облицювання використовують декілька видів покриття:

 • покриття гідрофобізатором без додаткового облицювання;
 • монтаж облицювання на відносі;
 • застосування систем зовнішнього утеплення;
 • покриття адгезійно-пов'язаними сумішами, куди входить штукатурка газобетону, фактурне фарбування, обробка цеглою, плиткою та кам'яними плитами.

Штукатурка є найпоширенішим видом облицювання через свою довговічність, різноманітність забарвлень і фактур, простоту покриття.

Чим штукатурити газобетон

Штукатурка необхідна для вологоізоляції газоблоків та декоративного ефекту. Важливо використовувати готові суміші спеціально розроблені для пористого матеріалу – це забезпечить їхню міцну адгезію, еластичність. Також потрібна висока паропроникність, як у самих блоків. З цієї причини не можна використовувати цементно-піщані розчини – можна створити парниковий ефект, який провокує розвиток цвілі.

Варіанти складів, чим штукатурити газобетон:

 1. Силіконова готова суміш – штукатурка з кремнійорганічних полімерів, стійка до вологи, атмосферних впливів, проста у нанесенні.
 2. Вапняно-цементна суміш – паропроникний склад, простий у нанесенні.
 3. Акрилова штукатурка для газобетону – забезпечує високу міцність покриття, але вимагає додаткової грунтовки для гідрозахисту.
 4. Сілікатна суміш – універсальне покриття з високою гідрофобністю та паропроникністю.

Вапняно-цементні та силіконові суміші забезпечують найкращий результат облицювання газоблоків. Таке покриття довговічне, не чутливе до атмосферних явищ, просте у нанесенні.

Технологічні особливості: як штукатурити газобетон

Щоб покриття було цілісним та міцним, штукатурити необхідно за такою схемою:

 • 1 етап – шпаклівка щілин, відколів розчином для кладки блоків (клеєм, піною, цементом), шліфування теркою для отримання рівної, гладкої поверхні.
 • 2 етап – нанесення першого шару штукатурки.
 • 3 етап – кріплення армуючої сітки.
 • 4 етап – нанесення другого шару суміші.
 • 5 етап – створення текстури на поверхні.

Штукатурка для газобетону може бути гладкою або фактурною, імітувати природні матеріали або мати оригінальний малюнок.

Чим штукатурити газоблок всередині

Внутрішня штукатурка має бути пластичною та помірно рідкою, щоб рівномірно розподілятися по поверхні, не сповзати. У вологих приміщеннях – на кухні, у ванній та в туалеті, – слід використовувати розчин на цементній основі. Вапняно-цементні суміші вологостійкі та добре проводять пару. У таких приміщеннях необхідно забезпечити примусову вентиляцію для відведення зайвої вологи.

Для внутрішньої обробки житлових кімнат можна використовувати мінеральні суміші – гіпсові з перлітовим піском та клейовим компонентом для гарного зчеплення з блоками.

Чим штукатурити газоблок зовні

Для зовнішньої обробки будинку підходять усі види покриттів – силіконові та силікатні, мінеральні, вапняно-цементні. Акрилова штукатурка найменш ефективна через низьку паропроникність, для зовнішніх робіт її не варто використовувати.

Вапняно-цементна штукатурка для газобетону найбюджетніша, але вимагає нанесення шару не менше 0,5 см. Це обтяжує конструкцію будинку, а товстий шар може тріскатися і кришитися під власною вагою. Таке покриття потребує додаткового фінішного фарбування.

Ремонт фасаду за допомогою мінеральної штукатурки привабливий з усіх позицій. Це недорогий, тонкошаровий, «дихаючий» матеріал, що не вимагає додаткового фарбування.

Силікатна штукатурка не тільки виконує всі базові функції, а й перешкоджає появі плісняви. Склад забарвлюється в обмежені кольори при виробництві. Для зміни тону доведеться пофарбувати фасади.

Силіконові склади стійкі до ультрафіолету, високої вологості, пластичні та довговічні. Така штукатурка коштує дорожче за інші види, але ціна окупається її експлуатаційними характеристиками і великою кольоровою гамою готових розчинів. Можна заощадити на фарбуванні стін.