Оздоблення стін декоративною штукатуркою – чудовий варіант для створення унікального інтер'єру. На кухні матеріал виглядатиме розкішно та свіжо. Для спальні підійдуть спокійні пастельні відтінки, які у поєднанні з рельєфними панелями або вініловими шпалерами створюють затишну атмосферу. Декоративна штукатурка універсальна, добре виглядає як у монохромі, так і з іншими видами внутрішнього оздоблення - наприклад, цегляною кладкою або керамічною плиткою.
Розмаїття складів та фактур дозволяє приховати будь-які дефекти поверхні. Матеріал стійкий до підвищеної вологості та механічних пошкоджень.
Типи декоративної штукатурки
Структурна штукатурка
Підвид рельєфної обробки з додаванням частинок різної величини - камінчиків, кварцового піску, слюди або гранул. Неоднорідна зерниста маса на основі синтетичного латексу або цементно-вапняної суміші. Незважаючи на пористу структуру, пластична та зручна у нанесенні на будь-які поверхні.
Фактурна штукатурка
Покриттям можна імітувати різні покриття: камінь, мармур, дерево та барельєфи. Для нанесення беруть щітки, плівки, губки, а також валики з трафаретом для візерунків та фактур.
За типом основного сполучного компонента також розрізняють види декоративної штукатурки.
Декоративна штукатурка: види та характеристики
Склади декоративних штукатурок різняться залежно від виробника та конкретного матеріалу, хоча технічно всі види схожі. Вапно, цемент, гіпс, акрил або силікат виступають як сполучний компонент. Водна основа потрібна для їхньої активації та досягнення потрібної консистенції. Наповнювачі надають штукатурці текстури та об'єму. Це можуть бути мінеральні добавки (наприклад, мармурова крихта, пісок), рідше полімерні частинки. Для покращення властивостей матеріалу, а також різноманітності палітри додають пігменти та речовини-модифікатори.
Акрилова штукатурка
Синтетичний матеріал для внутрішнього оздоблення стін, формулу якого складають акрилові смоли та полімери. Легко розподіляється по поверхні, еластичність обробки дозволяє зберегти поверхню в колишньому вигляді якомога довше. Додаткові переваги включають:
- стійкість до деформацій;
- невеликий коефіцієнт водопоглинання;
- низька паропропускна здатність;
- стійкість до ультрафіолету та перепадів температур;
- високий рівень зчеплення з мінеральними частинками.
Часто використовується у ванних кімнатах та санвузлах. Не рекомендується застосовувати з утеплювачами, які легко спалахують (мінеральною ватою) або поруч із прямими джерелами вогню.
Мозаїчна штукатурка
Покриття на основі кольорової гранітної та кварцової гальки. Наноситься поверх ґрунтовки або звичайної штукатурки. Використовується для облицювання фасадних стін, наприклад, цоколя або внутрішніх робіт - оформлення ніш, при будівництві колон та арок. Мозаїчна декоративна штукатурка підходить для оформлення передпокою, холу чи лоджії.
В екстер'єрі зовнішнє оздоблення виглядає монументально з ноткою стриманої розкоші. Матеріал створює акцент у дизайні приміщення, а у поєднанні з мармуровою або гранітною плиткою – зовсім набуває фірмового стилю. Штукатурці характерна підвищена зносостійкість. Покриття під мозаїку не боїться атмосферних змін чи забруднень, екологічне та довговічне. Палітра тонів на будь-який смак дозволяє створювати будь-які комбінації кольорів. Коригувати структуру покриття можна шляхом вибору фракції каменю.
Шовкова або японська штукатурка в інтер'єрі
Оздоблення з ефектом мокрого або сухого шовку. Основа матеріалу - гіфи бавовни, шовку та целюлозних волокон. Іноді до складу входять слюда та мінерали. Оксамитовість покриття дозволяє надати декору об'єму та рельєфності. Матеріал добре перекриває дефекти основи: згладжує нерівності та тріщини. Рідкий шовк використовується в спальнях та вітальні, базові відтінки штукатурки також підходять для дитячих кімнат та кабінетів. Також реалізуються склади під камінь, скло та краплі дощу. Частинки перламутру надають покриттю шарму. Матеріал легко наноситься, суху суміш достатньо розбавити теплою водою. Штукатурка не вигоряє, а велика товщина обробки дозволяє збільшити теплоємність та шумоізоляцію, не порушуючи мікроклімат у приміщенні.
Венеціанська штукатурка для вишуканого декору приміщень
Традиційна технологія оздоблювального матеріалу передбачає використання мармурової або гранітної крихти. У складі акрилові та латексні сполучники з додаванням штучних пігментів. Венеціанка чудово підходить під будь-який стиль інтер'єру: класичний, модерн або лаконічний лофт. Можна досягти ефекту будь-якого дорогого каменю - мармуру, малахіту та травертину. Оздоблення має гладку відполіровану поверхню, тому візерунки на ній виглядають тонко та розкішно. Венеціанська декоративна штукатурка не накопичує вологу, стійка до забруднення та плісняви - її часто використовують для кухні та ванної. Безшовне покриття дозволяє оформляти не лише рівні стіни, а й поверхні зі складною геометрією.
Флокова штукатурка
Флокове покриття дуже міцне. Багатошарове фактурне покриття з дрібних частинок (чіпсів) підходить для обробки різних предметів інтер'єру, може імітувати оксамитовий або велюровий матеріал. До складу можуть додаватись спеціальні дрібні частинки для створення перламутрового або флуоресцентного ефекту. Оздоблення не вимагає особливого догляду та не виділяє токсичних речовин. Стійкість до зовнішніх факторів, універсальність, різноманітність кольорів та фактур – переваги флокового покриття.
Декоративна штукатурка - сучасний та практичний оздоблювальний матеріал для різноманітних дизайнів. Відмінна альтернатива шпалерам, яка виглядає ефектніше, не вимагає додаткового покриття та прослужить набагато довше. Вона підкреслить красу інтер'єру та гармонійно доповнить стиль приміщення!