Людина проводить уві сні близько третини свого життя. А це робить спальню головним приміщенням у будинку. Для повноцінного відпочинку та відновлення сил важливо добре обладнати кімнату. Вона не тільки повинна ізолювати від зовнішнього шуму і світла, а й схиляти до розслаблення, умиротворення. Цього допоможе досягти продуманий дизайн спальні.
Як підібрати дизайн спальної кімнати
Як і весь будинок, спальня може бути оформлена у будь-якому стилі. Деякі з них більше пасують до призначення кімнати, зокрема, кантрі, класика, прованс і мінімалізм. Спальня в такому дизайні інтер'єру відрізняється затишком і теплом. Але досягти потрібного ефекту можна і за допомогою грамотно продуманого лофта чи модерну.
При оформленні спальні варто відштовхуватися від своїх переваг і дотримуватися кількох правил:
- не перевантажувати приміщення меблями та декором;
- оформляти кімнату в одному-трьох кольорах з пріоритетом пастельної гами;
- облаштувати кімнату з позиції мультифункціональності.
Рекомендації актуальні для будь-якого приміщення, незалежно від його форми та розмірів. При цьому в маленькій кімнаті краще відмовитися від великих візерунків на стінах, килимі або текстилі. такий малюнок візуально «з'їсть» простір. У великій просторій спальні можна використовувати фотошпалери на всю стіну, картини і текстиль з великим візерунком.
Від розміру кімнати залежить і вибір кольорової гами: маленькі кімнати краще оформляти у світлих тонах, а темні насичені кольори допустимі у великих приміщеннях.
Нічого зайвого: мінімалізм як дизайн спальні
Сучасний дизайн спальні тяжіє до тренду функціонального мінімалізму. Його головні принципи – мінімум елементів, кожен із яких приносить максимум користі. Кімната в мінімалістичному стилі, незалежно від реальних габаритів, сприймається як простора і свіжа. У ній комфортно знаходитись тривалий час, відпочивати від суєти та шуму зовнішнього світу.
Відтворити мінімальний дизайн інтер'єру спальні можна за допомогою таких порад:
- Багато світла – навіть при виборі темної кольорової гами для спальні, у ній має бути гарне освітлення. Природні джерела варто доповнити кількома штучними рішеннями. верхнім світлом, настінними бра та прихованим підсвічуванням для інтимної атмосфери.
- Не більше трьох кольорів – популярний монохром та комбінації пастельних кольорів. Допускається один акцентований яскравий колір, але загальне тло прийнято оформляти в приглушених нейтральних відтінках.
- Відкритий простір – мінімалістична спальня повинна «дихати», тому в компактних кімнатах краще замінити громіздкі закриті пенали та шафи на відкриті етажерки, а для зонування використовувати напівпрозорі штори.
- Функціональність – в кімнаті варто розмістити найнеобхідніші предмети меблів, які виконують кілька функцій – розкладні крісла, пуфи-ніші, стелажі-трансформери.
Незважаючи на свої прості риси, досягти мінімалізму може бути складно через обмежений простір, в якому потрібно вмістити безліч особистих речей. Підбираючи системи зберігання, важливо пам'ятати про загальну ідею стилю, фокусуючись на місткості та лаконічному зовнішньому вигляді. Підійдуть шафи з гладкими фасадами з кольорового акрилу або МДФ під натуральне дерево, дзеркалами, склом та підсвічуванням.
В ідеалі, якщо в основі ліжка будуть розташовані місткі ящики для підлоги – в них можна зберігати постільні речі.
Декор у мінімалістичному інтер'єрі також має бути стриманим. Тут недоречні вензелі, позолота та стрази. Натхненням може стати скандинавський стиль із природними елементами грубої форми, простими орнаментами, великою в'язкою.
Секретна техніка: як оформити дизайн маленької спальні
Інтер'єр маленької спальні важливо не перевантажити. Йому справедливі основні принципи мінімалізму. Таку кімнату важливо зберегти максимально світлою та просторою. Насамперед важливо залишити найважливіші предмети меблів: ліжко, гардероб, тумбу або комод, туалетний столик та пуф. Меблі краще вибирати правильної геометричної форми без насиченого дизайну, а головне в одному кольорі.
Дизайн вузької спальні з вікном в кінці може включати розкладний диван замість повноцінного ліжка під вікном. Навпаки можна розмістити шафу із дзеркальними дверима. За рахунок своїх габаритів він візуально ззбільшить кімнату, надасть їй правильної квадратної форми, а дзеркала додадуть світла, розширять простір.
Що додасть затишку в інтер'єр спальні
Навіть мінімалістично оформлену кімнату не прикрасять голі стіни та порожні полиці. Декор не менш важливий, ніж меблі. Продумуючи дизайн спальні у квартирі, після основного наповнення варто зосередитись на декорі.
Текстиль
Найважливіший елемент затишної спальні. Сюди відносяться килими для підлоги, постільна білизна і покривало для ліжка з подушками, штори. Забарвлення текстилю має доповнювати колір стін та меблів. Не допускаються контрастні візерунки. У кімнаті у сірих тонах добре виглядають рожеві та жовті штори, подушки, пуфи. Інтер'єр в оливкових тонах можна доповнити темно-коричневим текстилем, персиковий – синім та блакитним.
Пухнастий килим на підлозі та комплементарні наволочки на декоративних подушках додадуть затишку та звукоізоляції. У дуже світлих кімнатах варто подбати про щільні штори, щоб ранкове сонце не порушило сон.
Настінний декор
Одна чи кілька картин у єдиному стилі доповнять інтер'єр спальні. Краще вибирати пейзажі, спокійну морську гладь, букети, зображення закоханих чи тварин. Для стилю прованс та кантрі підійдуть панно в техніці макраме, різьблення по дереву, картини-гербарії.
Арт-об'єкти
Вази, свічники, статуетки підкреслять стиль кімнати. Важливо не переборщити з їх кількістю. Для спальні краще вибрати 2-3 декоративні композиції, що поєднуються між собою та меблями.
Рослини
Живі вазони привносять елегантність у будь-який інтер'єр. У спальні можна розмістити кілька невеликих вазонів на вікні або кадку з підлогою з великою пальмою, лимоном чи гранатом.