Скільки спалень має бути в домі? Оптимальний розмір, розташування та проектування кімнат
Скільки спалень має бути в домі? Оптимальний розмір, розташування та проектування кімнат
29.06.2021

Скільки спалень має бути в домі? Оптимальний розмір, розташування та проектування кімнат

Зміст:

 1. Проектування спальні в заміському будинку
 2. Розташування спальні в будинку
 3. Де небажано розташовувати спальню?
 4. Що потрібно враховувати, щоб розрахувати оптимальний розмір спальні?
 5. Як виглядає ідеальна спальня?
 6. Будівельна компанія DNIPROBUD і її переваги

Спальня є найважливішою частиною будь-якого будинку. Саме тут людина проводить значну частину свого життя, насолоджуючись відпочинком і спокоєм. Планування спальні необхідно здійснити ще на етапі підготовки проекту всього будинку. Потрібно визначитися з габаритами приміщення і особливостями його розташування, а також іншими нюансами, що впливають на комфорт мешканців.

Проектування спальні в заміському будинку

Спальня являє собою особисту житлову площу. Таке приміщення потрібно для кожного члена сім'ї. Воно спеціально створено для відпочинку, сну або занять саморозвитком. Ідеальним варіантом стане спальня, яка ізольована від інших приміщень в будинку. Спальня може служити місцем відпочинку батьків, затишним містечком для маленьких дітей, а також для представників старшого покоління. Спальні бувають одномісними або двомісними. Стандартний варіант планування для будинку - спальня для батьків і спальня для дитини. По можливості слід спроектувати додаткову спальню, яка стане місцем для проживання майбутньої дитини або батьків власників будинку.

Розташування спальні в будинку

Будівництво котеджів "під ключ" дозволяє так організувати доступну площу, щоб вона використовувалася з максимальною ефективністю. Певних стандартів щодо розташування спальні в будинку не існує. У той же час є рекомендації дизайнерів, а також міркування логіки, про які не слід забувати. Для початку слід подумати про те, куди виходять вікна будинку? Найкраще, щоб вікна спальні були звернені всередину ділянки, так як відпочивати краще в тиші. Якщо вікна виходять на жваву вулицю, то процес засинання буде можливий тільки при наглухо закритих вікнах.

Спальню слід правильно розташувати щодо положення сонця. Індивідуальне проектування дозволяє вибрати варіант, в якому спальня буде залишатися напівтемній протягом усього періоду відпочинку або стане світлою вже при перших променях сонця рано вранці.

При проектуванні спальні варто звернути увагу на її розташування відносно сторін світу: 

 • Східний напрямок. В цьому випадку потрібно бути готовими до того, що прокидатися доведеться разом з сонцем, що сходить. Варіант однозначно не підходить для сов.
 • Південний напрямок. Сонце не буде будити вас вранці. У той же час днем в спальні може бути досить жарко і дуже світло. Такий варіант навряд чи влаштує людей, у яких в графіку є нічні зміни.
 • Західний напрямок. Сонце буде турбувати тільки у вечірній час. В інший час доби в приміщенні буде зберігатися ідеальна атмосфера напівтемряви.
 • Північний напрямок погано підходить для розміщення спальні, але навіть такий варіант можна обіграти, якщо наповнити кімнату яскравим декором і насиченими кольорами обробки.

Де небажано розташовувати спальню?

Є кілька приписів щодо того, де не повинна перебувати спальня:

 • над гаражем;
 • в підвалі або цоколі;
 • недалеко від вхідних дверей;
 • в приміщенні з вікнами, що виходять на галасливу вулицю.

Найкраще розташувати її в глибині будинку, де вона буде рівновіддалена від вітальні, входу в будинок, а також від котельні. Однозначно не варто розташовувати спальню над або біля гаража, так як шум мотора розбудить будь-якої людини. Розмір вікон потрібно обов'язково врахувати при проектуванні спальні. Якщо ви бажаєте отримати відмінний вид з вікна, то можна сміливо вибирати великі вікна.

У всіх інших випадках краще скористатися невеликими вікнами, які зроблять атмосферу в приміщенні більш комфортною. У спальні є сенс використовувати додатковий радіатор, щоб взимку було затишно відпочивати незалежно від погоди за вікном. Приміщення краще розташувати біля вбиральні. Якщо будинок двоповерховий, то краще вибрати для розташування спальні другий поверх, що дозволить ізолювати приміщення для відпочинку.

оптимальний розмір спальні

Що потрібно враховувати, щоб розрахувати оптимальний розмір спальні?

Проектування будинків дозволяє врахувати будь-які переваги при створенні стильного інтер'єру. Приміщення створено не тільки для відпочинку. У ньому також буде досить комфортно працювати, вчитися і навіть приймати гостей. З цієї причини вибір відповідного розміру спальні є непростим завданням, ставитися до якої потрібно відповідним чином. Обов'язково доведеться враховувати:

 • розміри і кількість меблів в спальні;
 • особливості зонування простору;
 • габарити спального місця.

Існує кілька варіантів спальні, які є найбільш поширеними серед архітекторів, що займаються їх проектуванням. Так, майстер-спальня з санвузлом площею 8 кв. м. являє собою мінімально допустимий варіант для однієї людини. Приміщення з меншими габаритами не рекомендується розглядати як варіант для розміщення спальні. Для двох осіб розмір спальні складе не менше 10-12 кв. м. Оптимальне приміщення для двомісної спальні має розміри 13-15 кв. м. Таку спальню, яка відрізняється достатнім простором, часто називають головною. Для однієї людини в будинку з плануванням підвищеного комфорту на спальню відводиться 12-14 кв. м. У такому проекті подружня спальня матиме не менше 16-18 кв. м.

Велика спальня є великою перевагою для її власників. У той же час додатково розширювати простір житлової кімнати розміром від 10-12 квадратів за рахунок вітальні або інших приміщень буде не самим практичним рішенням. Краще приділити пильну увагу вибору меблів для спальні. Приміщення можна позбавити від зайвих предметів, а також вибрати ліжко компактних розмірів, наприклад, модель шириною в 140-160 см. Гардеробну можна винести за межі спальні, щоб звільнити необхідний простір.

Як виглядає ідеальна спальня?

Вибір площі приміщення є важливим аспектом при плануванні спальної кімнати. У ній повинні бути досить широкі проходи, щоб можна було встановити тумбочки, комоди і інші предмети меблів. Ідеальним рішенням буде вибрати готові проекти, які відповідають раніше прорахованому комплекту меблів за своїми розмірами. При створенні комфортних умов варто звернути увагу на такі нюанси:

 • меблі;
 • аксесуари;
 • обробку.

Спальня повинна повністю відповідати побажанням своїх власників. Проекти будинків допомагають без зусиль відшукати підходящий варіант, наприклад, з повноцінною робочою зоною. Її найкраще розташувати поблизу вікна. Якщо в спальні потрібно реалізувати місце для зберігання одягу та інших речей, то краще за все відвести для цього найдальшу частину приміщення. Кімната не повинна бути прохідною, що є головною вимогою. Для попадання в спальню повинен бути передбачений коридор. Можна вибрати варіант, де в спальню потрапляють прямо з вітальні, але така структура не є бажаною, як і варіант, коли в спальню ведуть двері з кухні.

ідеальна спальня

Будівництво будинків "під ключ" дозволяє обговорити кожен нюанс з професіоналами, щоб отримати повне уявлення про те, як буде виглядати спальня після завершення робіт. Зазвичай в ній розташовують гардеробну з туалетним столиком, якщо розміри дозволяють. Гардеробна стане ідеальним варіантом для зберігання різного одягу, взуття та книг. Економніше використовувати доступну площу дозволяє вбудована шафа. Якщо в кімнаті є ніша, то такий варіант стане ідеальним рішенням. Гармонійне поєднання предметів інтер'єру стане гарантією комфорту при перебуванні в спальні.

Будівельна компанія DNIPROBUD і її переваги

Якщо вас цікавить архітектурне супровід і інші послуги, пов'язані з проектуванням і будівництвом, то доручити їх краще справжнім професіоналам своєї справи. Будівельна компанія DNIPROBUD заслужила високу репутацію серед клієнтів, так як завжди відповідально ставиться до виконання поставлених завдань. Клієнтам лише залишається підтвердити проект і кошторис, щоб команда майстрів переступила до його реалізації.

Ми зуміли стати лідером на будівельному ринку України, так як завжди віддаємо перевагу індивідуальному підходу в роботі з клієнтами. Ми можемо запропонувати найвигідніші умови для співпраці, а менеджери врахують персональні побажання, які будуть відзначені на етапі проектування і будівництва. Наші фахівці користуються тільки кращими матеріалами і технологіями, що гарантує бездоганний результат.