Розбираємо плюси і мінуси двосхилого даху
Розбираємо плюси і мінуси двосхилого даху
10.02.2020

Двосхилий дах являє собою класичну конструкцію, яка застосовується при малоповерховому будівництві в приватному секторі. Відмітна особливість такого даху – можливість використання горища для господарських потреб. Нерідко горищний простір трансформується в житлове приміщення, що дозволяє отримати додатковий простір в будинку.

Двосхилий дах вимагає ретельного утеплення та гідроізоляції. Конструктивні особливості такої покрівлі дозволяють волозі безперешкодно стікати з даху. Двосхилий дах має широке поширення в сфері будівництва. Однак заплановане будівництво будинків потребує детального вивчення недоліків і переваг даної конструкції покрівлі.

Двосхилий дах: переваги, які мають першочергове значення

Двосхилий дах: переваги, які мають першочергове значення

Проект будинку з двосхилим дахом відрізняється цілим рядом переваг, які обумовлені особливостями даного типу покрівлі. Двосхилий дах відрізняється наступними перевагами:

  • можливість використання підпокрівельного простору;
  • економічність покрівлі (у разі застосування класичних, симетричних скатів);
  • можливість застосування двосхилого типу покрівлі до будинків з різними плануваннями;
  • мінімальні відходи матеріалів завдяки прямокутній формі скатів;
  • досить швидке проектування і зведення за рахунок простих кроквяних конструкцій;
  • швидкий схід опадів з даху;
  • мінімальну кількість стиків і з'єднань.

Прийнявши рішення про будівництво будинку з двосхилим дахом, власник споруди отримує додатковий простір, який можна облаштувати в якості горища або житлових кімнат. Крім того, горищне приміщення може використовуватися як простір для облаштування системи вентиляції або кондиціонування.

Практичність даного виду даху очевидна, оскільки для зведення покрівлі не вимагається застосування спеціалізованої техніки. До того ж з такою покрівлею опади не будуть затримуватися на будинку. Важливою перевагою є факт, що даний варіант даху забезпечує елегантний вигляд споруди в цілому. Проект будинку з двосхилим типом даху від компанії Dniprobud буде найбільш раціональним рішенням. Гарантія на готовий об'єкт – понад 10 років.

Мінуси двосхилого даху, на які слід звернути увагу

Розглядаючи недоліки двосхилого даху, слід відзначити необхідність обов'язкового зведення фронтонів. Крім того, при використанні простору під покрівлею для мансарди виникає необхідність встановлення мансардних вікон з обов'язковим спорудженням аттиковых стін. Також у разі облаштування мансардного поверху потрібно додаткове зміцнення крокв.

У тому випадку, коли скати несиметричні, необхідний додатковий розрахунок навантажень. У свою чергу, такі дії пов'язані з додатковими фінансовими витратами. Для того щоб уникнути протікання, двосхилий дах вимагає додаткової гідроізоляції та теплоізоляції. Вкрай важливо організувати додаткове очищення такий даху від снігу в зимовий час року. Важливою особливістю двосхилого даху є залежність кута нахилу і висоти від загальної площі будинку. Відповідно, будинок великих розмірів вимагає більшої витрати будівельних матеріалів.

Будинок з двосхилим дахом характеризується як недоліки, так і переваги. Незалежно від типу проекту ціна розробки проектної документації, яка виконується нашими фахівцями, відрізняється доступними показниками.