Модні кольори фасадів будинків
Модні кольори фасадів будинків
06.10.2023

У роботі над дизайном екстер'єру дрібниць немає. Важлива роль відведена архітектурним формам, вигляду, фактурі оздоблювальних матеріалів. А також кольору. У пошуку відтінку для зовнішньої обробки будинку необхідно враховувати колір фону покрівлі, огорожі, прилеглого ландшафту. Щоб отримати гарне незбите рішення, визначте роль конструкції у картині. Якщо їй відведено роль акценту, можна вибрати сміливі модні кольори фасадів будинків. Ландшафт при цьому виступає тлом, але перегукується з основною лінією. При формуванні цілісної картини з навколишньою природою перевагу варто віддати природній палітрі.

Під час вибору гами пам'ятайте про закони фізики. Темні фарби притягують сонячні промені, світлі – відбивають. Якщо клімат прохолодний, для фарбування вибирають глибокі насичені відтінки. Для теплих, спекотних регіонів підійдуть світлі пігменти.

Відтінок пігменту впливає на довговічність. Чим темніша поверхня, тим більше вона схильна до вицвітання. Бліді відтінки менш схильні до вигоряння. Зміни на таких фасадах будуть не так швидко помітні. Якщо планів регулярно оновлювати колір немає, краще вибрати пастельну гаму.

Модні кольори фасадів будинків – виділять переваги та приховують недоліки

Обираючи колірне рішення фасадів приватних будинків, зверніть увагу на архітектуру будівлі. Для складних геометричних форм підійдуть спокійні (не плутати з блідими!) фарби. Лаконічні конструкції можна урізноманітнити за допомогою кольору, але не перевантажувати. У цьому випадку потрібні світлі акценти.

Популярність природної гами впевнено вийшла за межі дизайну інтер'єру. Добре поєднуються та доповнюють один одного коричневі, бежеві, зелені відтінки. Тепла палітра виглядає природно, затишно. Це класика, яка поза часом. Вона завжди актуальна.

Цікавий колір фасаду будинку – синій. У поєднанні з білими акцентами дає приємний контраст. Колір-компаньйон можна вибрати для оформлення віконних та дверних отворів, водостоків. Вибравши яскравий колір покрівлі, виходить неординарне, але привабливе оздоблення. Елегантно виглядають комбінації блакитного із сірим, бежевим або білим. Такий будиночок завжди виглядає ошатним.

Яким кольором пофарбувати фасад будинку у стилі кубізм чи хай-тек? Якщо вас не лякають сміливі рішення, можна перейти до насиченої палітри. Насичений пурпуровий, глибокий синій чи навіть чорний. Для ефектного представлення таких фарб потрібні складні архітектурні форми.

Яким кольором пофарбувати фасад будинку та уникнути помилок

У прагненні до оригінальності легко припуститися помилки. Попередити колірну какофонію допоможе дотримання нескладних правил:

 1. Щоб конструкція виглядала цілісною та завершеною, кольори фасадів будинків повинні доповнювати або перекликатися з відтінком даху. Якщо немає впевненості у вибраному поєднанні, розгляньте готові об'єкти в тонах, що цікавлять.
 2. Не вибирайте яскраві стіни на тлі тьмяної покрівлі та навпаки.
 3. Додаючи фарби, не зробіть будинок занадто строкатим. Рекомендовано використовувати не більше двох основних відтінків та максимум один колір для акценту.
 4. Вибирайте не тільки чисту гаму, а й перехідні. Навіть класична гама – білий, беж, сірий – мають 3-5 півтонів. Що вже говорити про решту палітри.
 5. Поєднуючи яскраві та темні фарби, на перше місце виходить яскрава гама.

У який колір пофарбувати фасад будинку? Універсальною базою є білий та беж. З насиченим червоним, соковитим зеленим або кольором морської хвилі вони дадуть ефектні помітні комбінації. При цьому такі пари не стомлюватимуть або дратуватимуть око. Світліший відтінок стін допоможе візуально зробити більшою висоту будівлі. Монохромні композиції хороші при виборі складних кольорів. Використовуючи звичні відтінки, краще створювати невеликі контрасти.

Популярні відтінки:

 • білого – яскравий (кришталево чистий), приглушений і м'який, з димчастими нотами;
 • бежевого – теплий блідий тон, вершковий, холодний із сірим відтінком;
 • графітовий сірий, сірий із сріблястим відливом, нейтральний, з легкою зеленою ноткою;
 • червоного – благородні темні відтінки (винний, червоно-коричневий, бордо);
 • синього – синьо-сталевий, класика navy blue, курний синій;
 • блакитного – акварельний сіро-блакитний, із зеленим переходом, пильно-блакитний;
 • жовтого – пісочний, лимонний, охра;
 • коричневого – дерев'яний, глиняний, колір обпаленої черепиці, шоколадний;
 • помаранчевий – від бурштинового до насиченого, практично коричневого.

Враховуйте ландшафт навколо будівлі, складність архітектури, кількість та розмір вікон.

Таблиця поєднання кольорів на фасаді будинку – як створювати комбінації

Питання смаку та переваг при підборі відтінку для фасаду важливе. Але не варто скидати з рахунків розробки готових поєднань кольорів. В їх основі – швейцарська методика Люшера. Зручна таблиця поєднання кольорів на фасаді будинку:

Фасад/покрівляРожевийСалатовийБірюзаБлідий блакитнийЖовтийПерлово-сірийБежБілий
Мокрий асфальт55455455
Коричневий35534445
Шоколад55255355
Глибокий синій53255455
Синій43245455
Насичений зелений53235255
Вишня54455555
Охра23225355
Червоний25235455

Чим вища цифра, тим гармонійніше і привабливіше поєднання виходить. Підкреслити красиві кольори фасадів будинків допоможе грамотна комбінація із відтінком покрівлі. Класичний архітектурний прийом – світлий низ, темний верх. Урізноманітнити такий ансамбль можна яскравими деталями у вигляді контрастного цоколя або оздоблення віконних отворів.

Варіант тону в тон дозволяє створити цілісну композицію. Такий об'єкт виглядає гармонійним та монолітним. Щоб такий концепт не здавався нудним, виберіть нетривіальний відтінок, наприклад, блакитний, охра або запорошена троянда. І його сприйняття разюче зміниться.

Поєднання темних стін та світлої покрівлі роблять її і всю конструкцію візуально легкою. Темні стінки не фіксуються увагою. При побіжному погляді дах може взагалі піти з поля зору. Така комбінація цікава та незбита. Щоб підкреслити єдність ансамблю, використовуйте відтінок даху для оформлення вікон, дверей (для рамних отворів, полотна).