Передпокій зустрічає та проводжає господарів будинку щодня. У цьому приміщенні ми знаходимося мінімум часу, але його зовнішній вигляд та зручність мають величезне значення. Сучасний дизайн передпокою оперує цікавими стилістичними рішеннями та технічними секретами, за допомогою яких навіть невелике приміщення можна легко адаптувати до своїх потреб та уподобань.
Сучасний дизайн передпокою: 3 дизайнерські правила
Ідеальна передпокій – той, в якому зручно одночасно одягатися-роздягатися кільком людям, та комфортно перебувати у будь-який час. Таке визначення виділяє три вимоги до приміщення:
- просторність;
- місткість;
- освітлення.
Вони ж є головними правилами дизайну передпокою. Незалежно від обраної стилістики, вхідна кімната має бути досить світлою і не залежати від природного освітлення, в ній має бути зручна система зберігання, яка розрахована на всіх членів сім'ї. Також важливо раціонально використовувати площу приміщення, задіявши «сліпі» зони та зберігаючи вільний простір.
Ідеї для передпокою: як додати функціональність
Корисні декоративні та технологічні дрібниці здатні підняти дизайн інтер'єру на новий рівень. Щоб передпокоєм було зручно користуватися, до нього слід додати такі елементи:
- Органайзери – розділові системи для полиць та ящиків допомагають утримувати речі, особливо дрібні, в порядку. М'які та пластикові роздільники легко встановлюються, адаптуються під потрібні розміри.
- Відкриті стелажі – чорні або хромовані трубчасті конструкції виглядають легко, що особливо цінно в тісних приміщеннях. Такі моделі добре виглядають у мінімалістичному інтер'єрі у скандинавському стилі чи лофті.
- Меблеві розетки – ці корисні рознімання можна сховати в меблевих нішах, щоб візуально не захаращувати простір.
- Гардеробні системи – готові внутрішні конструкції шаф, які продумані для максимального заповнення на невеликій території.
- Кутові полиці та тумби – у невеликих приміщеннях на рахунку кожен сантиметр, тому приставні тумби або відкриті полиці з користю заповнять вільні кути.
- Ключниці – декоративна навісна шафка для ключів прикрасить інтер'єр і збереже ключі від усіх замків під рукою.
У передпокоях можна встановлювати високі шафи під стелю, щоб охопити більше корисної площі для зберігання речей. До верхніх полиць легко дістатися за допомогою висувних механізмів, за допомогою яких легко піднімати та опускати верхні полиці та діставати вішалки.
Дизайн вузької передпокою: секрети та хитрощі
Темний вузький коридор у квартирі – класика типової забудови На перший погляд, йому неможливо додати привабливості чи функціональності. Але сучасний дизайн передпокою дозволяє впоратися навіть із такою ситуацією. Для цього можна використати декілька рекомендацій.
Додати дзеркала
Дзеркала в інтер'єрі грають із простором. З їх допомогою можна додати об'єм, світло та простір. У вузькому передпокої дзеркало можна розмістити навпроти вхідних дверей. воно оптично продовжить коридор і згладить його тісноту.
Дзеркальні стулки шафи-купе, що встановлені збоку від входу, розширюють вузький прохід. Також можна використовувати дзеркальні вставки у міжкімнатних дверях, якщо вони виходять до цього приміщення. Делікатний дзеркальний ефект також створять глянсові поверхні. стулки шафи або міжкімнатні двері.
Підняти стелю
Якщо на додаток до вузького проходу додається низька стеля, розсунути стіни можна за допомогою світлих тонів. Відтінки стін та стелі краще підбирати так, щоб вони плавно перетікали одна в одну без явних меж. Підкреслить ефект контрастної темної підлоги.
Розмежувати простір
Різнорівневі стельові панелі з підсвічуванням розділять вузький коридор на зони, згладжуючи незручне планування. Досягти зонування можна за допомогою стелажів, банкетки або прозорої перегородки. За допомогою останньої можна ненав'язливо відокремити вхідну групу від житлової зони, не заважаючи вільному освітленню.
Правильно укласти покриття для підлоги
Підлоговий візерунок впливає на сприйняття простору. Дизайнери радять малюнок лінолеуму, плитки або ламінату у вузьких передпокоях розташовувати поперечно, тим самим розсовуючи стіни завширшки. Це правило працює і для стін – вертикальний візерунок візуально піднімає стелю, горизонтальний – подовжує коридор.
Як оформити передпокій: модні стилістичні рішення
До передпокою висуваються переважно функціональні вимоги, такі як місткість, зручність, просторість. Але її оформлення не варто недооцінювати. Передпокій формує перше враження від квартири чи будинку, він має бути логічним стилістичним продовженням інших кімнат.
Сучасні модні вітальні включають такі елементи оздоблення:
- Хромовані деталі – дверні ручки, гачки для одягу, стійки та тремпелі в холодному металевому сяйві додають лаконічності та витонченості. Такі елементи гармонують з дизайном хай-тек, лофт та модерн.
- Фактурні стіни – обробка стін передпокою повинна бути довговічною і легко піддаватися очищенню, тому варто вибирати шпалери, що миються, або акрилову фарбу. Але поверхню варто зробити рельєфною із приємною текстурою натурального каменю, цегли, венеціанської штукатурки.
- Підсвічування – можна відмовитися від стандартної люстри посередині стелі на користь точкових світильників, що підсвічують конкретні зони та предмети меблів. дзеркала, банкетки, стелажі. Так створюється затишна камерна обстановка, а звичайне прямокутне приміщення знаходить більше граней.
- Перегородки – великий або витягнутий передпокій у приватному будинку можна зонувати за допомогою прозорих скляних перегородок, простінків з оргскла або розсувних дверей-ширм. З їхньою допомогою легко структурувати простір, удосконалити планування.
- Предмети мистецтва – картина чи панно стане яскравим акцентом у передпокої, відверне увагу від специфічного планування.
Дизайн передпокою не варто перевантажувати дрібними деталями, оскільки в цій кімнаті основний простір відводиться під зберігання та використання верхнього одягу. Але це приміщення обов'язково має мати своє обличчя, настрій, щоб щоденне відвідування заряджало позитивом усіх домочадців.