Геодезичні дослідження

Геодезичні дослідження

Коли потрібні інженерно-геодезичні вишукування?

Виконання будівельних робіт передбачає уважне вивчення ділянки, завдяки чому можна отримати теоретичну основу для подальшого проектування будівлі. Інженерно-геодезичні роботи можна доручити тільки справжнім професіоналам, що володіє багаторічним досвідом, а також технікою, що дозволяє впоратися з поставленими завданнями грамотно і відповідно до взятих зобов'язань.

Інженерна геодезія здійснюється з метою отримання актуальних відомостей про місцевість та для вивчення особливостей території, які необхідні для підготовки точних характеристик об'єкта, що будується. Гарантією безпечного і ефективного будівельного процесу є точність виконаних вишукувань.

Основні роботи, що входять в геодезичні вишукування

Під час обстеження ділянки для будівництва необхідно провести ряд заходів, які дозволять отримати необхідний обсяг інформації. Дослідження будуть виглядати наступним чином:

 • Інженерно-екологічне дослідження. Подібні роботи дозволяють визначити ступінь впливу будівництва на екологію навколишньої території. Фахівцям, які займаються подібними роботами, доведеться додатково виконати радіометричну зйомку, санітарно-хімічне обстеження, а також провести біологічні заміри та інші роботи, передбачені проектом.
 • Інженерно-гідрометеорологічне дослідження. В даному випадку необхідно вивчити клімат і особливості розташування водотоків. Паралельно можна вивчити структуру підземних джерел, якими можна скористатися для забезпечення водопостачання.
 • Інженерно-геодезичне обстеження. Такі завдання дозволяють отримати повне уявлення про рельєф на будмайданчику, де виконуються будівельні роботи.

Геодезичні вишукування проводяться одночасно з геодезичною зйомкою, завдяки чому можна детально вивчити рельєф. Отримана інформація буде направлена проектувальникам, які зможуть підібрати габарити споруди, а також зорієнтувати його по сторонах світла. Під час проведення геодезичної зйомки необхідно виконати:

 • вивчення будмайданчика;
 • топографічну зйомку;
 • перенесення креслень в натуру;
 • аналіз зібраних даних.

Вартість і тривалість геодезичних вишукувань залежить від того, наскільки складним є проект. Будівельна компанія DNIPROBUD володіє багаторічним досвідом роботи, в чому ви можете переконатися на особистому досвіді. Всі роботи здійснюються професіоналами, що володіють багаторічним досвідом.

Якщо необхідно виконати будівництво житлової або комерційної нерухомості, то потрібно стежити за дотриманням встановленого регламенту проведення геодезичних робіт. У процесі складання технічної документації слід врахувати особливості будівлі, що зводиться. Результати проведених досліджень можуть бути відображені в графічній або цифровій формі. Комплекс фізико-геодезичних робіт складається з наступних операцій:

 • мікроскопічна зйомка на місцевості з метою зафіксувати важливі археологічні пам'ятки;
 • спостереження за деформаційними процесами, які виникають в літосферної плити;
 • виконавча зйомка, яка забезпечує контроль на кожному етапі будівництва;
 • інші заходи.

Коли фахівці закінчують роботу, яка відноситься до інженерно-геодезичним дослідженням, вони переходять до підготовки технічного звіту. Звітна документація буде містити наступну інформацію:

 • дані по польовим змін;
 • схеми геодезичних мереж;
 • оцінку точності і коригування;
 • каталог висот по конкретній ділянці.

Які етапи геодезичних вишукувань існують?

Щоб геодезичні дослідження ділянки були виконані коректно, необхідно дотримати кілька етапів виконання робіт. Підготовча стадія дозволяє фахівцям отримати технічне завдання і підготувати всі необхідні документи. Також потрібно зібрати і проаналізувати матеріали, зібрані під час попередніх геодезичних вишукувань. Потім підготувати програму виконання топографо-геодезичних вишукувань згідно з технічним завданням. Якщо роботи виконуються під ключ, то необхідно отримати всі дозволи, які дозволять займатися геодезичними дослідженнями.

Після підготовчої стадії можна переходити до польових робіт, під час яких проводиться рекогносцировка території, готуються опорні геодезичні мережі. Додатково відбувається підготовка геодезичних мереж спеціального призначення. Фахівцям необхідно створити планово-висотні мережі і провести топографічну зйомку. Під час камерального етапу потрібно скласти топографічні плани та узгодити нанесені на плани комунікації, включаючи лінії електропередач і трубопроводи. Оскільки вони перебувають у віданні певних організацій, процес узгодження стає особливо важливим.

Щоб топографо-геодезичні вишукування привели до бажаного результату в 2020 році, слід вибрати фахівців, які володіють багаторічним досвідом і зуміють надати гарантії якості. У Києві наша будівельна компанія має заслужену репутацію завдяки уважному ставленню до вимог кожного клієнта. У нас на топографо-геодезичні вишукування ціни залишаються демократичними.