Вибір проекту будинку

Вибір проекту будинку

Власний будинок – це автономність, комфорт та близькість до природи. У ньому втілюються мрії та оригінальні архітектурні ідеї. В основі будівництва лежить проект – докладний план будівлі із конструктивними особливостями.

Проект приватного будинку розробляється з урахуванням бажаного планування, розташування будівлі на ділянці та особливостей рельєфу місцевості. Компанія Dniprobud пропонує індивідуальне проектування або допомогу у підборі готових варіантів за каталогом.

Вибір проекту будинку: основні параметри

Будівництво будинку – складний, багатогранний процес, що починається з проектування. Комфорт проживання та надійність конструкції забезпечить продуманий проект на основі таких критеріїв:

Поверховість

Одноповерхові будинки зручні для маленьких дітей, людей похилого віку, домашніх тварин. На одному рівні можна створити оригінальне планування. При цьому вартість такого проекту зростає за рахунок великої площі фундаменту та даху – основних статей витрат під час зведення коробки. Будинки з мансардою – бюджетний компроміс замість важкого двоповерхового котеджу. Вони відрізняються полегшеною конструкцією, за рахунок якої можна заощадити на фундаменті.

Площа

Будівельні норми визначать оптимальний розмір будинку для сім'ї з 3-4 осіб у 100-120 м². Загальна площа розраховується виходячи з рекомендованих розмірів кімнат, комфортних для життя: кухня – 10-12 м², зал – 18-20 м², спальня – 15 м². Більш просторі приміщення збільшують навантаження на систему опалення.

Кількість кімнат

Число та призначення кімнат вибираються індивідуально. Рекомендується передбачити особисте приміщення для кожного члена сім'ї, кімнату загального дозвілля, кабінет, спортивний зал, ігрову за потреби.

Покрівля

Тип даху впливає на зовнішній вигляд та функціональність горища. Плоска покрівля – міцна, економічна в укладанні. Кількість схилів даху визначає її стійкість, а їх висота –  можливість використання горищного приміщення з господарською або житловою метою.

Архітектура

Стиль забудови залежить від індивідуального смаку. У сучасному приватному будівництві користуються попитом модерн, класичний європейський та скандинавський стилі. Дизайнери Dniprobud продемонструють проекти за допомогою 3D фото екстер'єрів.

Як вибрати проект будинку правильно

Замовляти проектування будинку варто після придбання ділянки під забудову. Його рельєф та фізичні характеристики визначають розміри та розташування котеджу. Параметри будинку також залежать від будівельних норм, згідно з якими досягається міцна та безпечна в експлуатації конструкція. Виходячи зі стійкості ґрунтів та запланованої поверховості вибирають різновид фундаменту та стінової конструкції.

Позиціонування будинку на ділянці має відповідати нормам пожежної, екологічної безпеки: відстояти від меж ділянки мінімум на 3 метри, від автомобільної дороги вздовж ділянки – мінімум на 5 метрів, від сусідських будинків – від 15 метрів. Закладаючи бажані розміри саду та господарських будівель на території, можна визначити максимальний розмір майбутнього будинку.

Де замовити проект будинку в Україні

Типові проекти будинків не завжди підходять для індивідуального будівництва. Вони використовують усереднені показники, які можуть не відповідати технічним і фізичним параметрам ділянки. Готовий проект вимагатиме трудомісткої адаптації.

При замовленні розробки індивідуального проекту ви одразу отримуєте результат, в якому враховано всі архітектурні побажання, будівельні нормативи та можливості локації. Проект будинку від компанії Dniprobud – це втілена мрія, яка принесе добробут та комфорт.