Скатні покрівлі – найпопулярніший вид дахів на багатьох будинках. Їх споруджують на житлових будинках, господарських та комерційних будівлях. Популярність конструкцій обумовлена такими властивостями, як довговічність, практичність, а також різноманітність варіантів конструкцій. В Україні замовити монтаж скатної покрівлі можна у нас. Компанія «Dniprobud» надає послуги будівництва під ключ, приймає замовлення на проектування та облаштування дахів на будинках різного призначення.
Скатні покрівлі: різновиди
Обов'язковим елементом таких конструкцій є похила площина – схил. Завдяки йому сніг і вода не затримуються на поверхні покрівлі, а стікають вниз, тим самим конструкція не піддається високим навантаженням, повільніше зношується і не вимагає очищення від опадів.
Залежно від дизайну, кількість схилів може бути різною. Згідно з конструктивним виконанням, дах класифікується на такі види:
- односкатний. Така покрівля найпростіша, використовується при лаштуванні господарських будівель, невеликих будинків. Характерною рисою є невеликий схил. Горище на односхилих дахах найчастіше не передбачено, але в просторі під нею можуть бути обладнані «антресолі»;
- двосхилий. Це найпоширеніший вид скатної покрівлі. Найчастіше 2 скатні дахи влаштовують на житлових будинках, під ними є простір для горища;
- вальмовий дах. Він має 4 скати. Плюс таких конструкцій у тому, що для їх будівництва не потрібне влаштування фронтонів. 4-схилі дахи теж мають простір для горища. В основному їх обирають для житлових будинків;
- багатосхилий. Такий дах скатів має більше 4-х. Подібні конструкції одні з найскладніших, оскільки важливо правильно розрахувати перетин і довжину крокв;
- мансардна. Характерною рисою є ламана лінія крокв;
- складні. Це купольні, конічні та зімкнуті конструкції. Кути в них відсутні або слабко виражені.
Окрім кількості схилів, різниця в різних видах покрівлі може полягати в симетричності. Найбільш поширеними є покрівля з однаковими похилими площинами. Вони також простіші у будівництві, оскільки не потрібно розраховувати різну довжину крокв. Скатні дахи з різними схилами більш оригінальні та підходять для будівель у сучасному дизайні. Але при їх будівництві дуже важливо правильно виконати розрахунок довжини крокв для кожної сторони.
Скатний дах: особливості
Монтаж скатної покрівлі – досить складний процес, який потребує наявності певних навичок і знань. Серед основних факторів, які потрібно враховувати під час будівництва, відзначимо:
- Кут нахилу. Він залежить від передбачуваного навантаження на покрівлю. Мінімум він повинен бути 30 градусів, щоб сніг та вода не затримувалися на схилах даху та не створювали навантаження на кроквяну систему.
- Утеплення. Воно має конструкцію «пирога» і складається з: внутрішнього облицювання, повітряного прошарку, пароізолюючого матеріалу, утеплювача, гідроізолюючого шару, повітряного прошарку та зовнішнього покрівельного покриття. Наявність цього шару дозволить підвищити енергоефективність будівлі, зменшить втрати тепла.
- Гідроізоляція. Цей шар захищає будинок від проникнення вологи. Складається гідроізоляція зазвичай з основи (склополотно або поліефірне волокно), просочення, протиковзкого покриття.
Крім того, процес включає установку кроквяної системи і монтаж покрівлі. Облаштування даху відноситься до завершальних етапів і виконується, коли вже вигнано стіни будівлі. Покрівля скатного даху може бути виконана з різних матеріалів – твердих чи м'яких. Найбільш поширеними у сучасному будівництві є шифер, металочерепиця, бітумна черепиця. При необхідності, проконсультуємо та допоможемо вибрати матеріал.
Будівельна компанія «Dniprobud» займається монтажем скатних покрівель різної конфігурації. Працюємо з типовими проектами, також можемо запропонувати послугу створення індивідуального креслення для дахів нетипового розміру та форми, забезпечимо контроль якості на всіх етапах будівництва. Для кожного клієнта ми складаємо кошторис, де вказано вартість робіт та витрати. Також компанія «Dniprobud» пропонує інші види послуг: благоустрій ділянки, ландшафтний дизайн та сервісне обслуговування.