Плоска покрівля

Плоска покрівля є особливим варіантом конструкції даху з дуже пологим схилом. Невеликий нахил є необхідною умовою для відтоку води та дренажу. Використовують такий вид покрівлі на спорудах різного призначення: житлових, промислових, господарських та комерційних. Але при облаштуванні малосхилого даху важливо правильно виконати монтаж. Довіряти це завдання потрібно лише надійним виконавцям, які можуть гарантувати якість робіт. В Україні послуги будівництва можна замовити у компанії «Dniprobud». Ми створимо індивідуальний проект, підберемо матеріали та у вказані терміни виконаємо монтаж даху.

монтаж плоскої покрівлі

Плоска покрівля: основні різновиди

Залежно від призначення та перспективи використання, малосхилі дахи діляться на 2 види: неексплуатовані та експлуатовані. Перші не задіяні для побутових та комерційних цілей. А ось експлуатований плоский дах будинку може використовуватися як додатковий простір для:

  • розміщення сонячних батарей, встановлення нагрівальних баків з водою, вентиляційних блоків та блоків кондиціонерів;
  • облаштування паркінгів, терас, спортивних майданчиків та зон відпочинку.

Залежно від виду та призначення відрізняються й особливості конструкцій, а також вартість плоскої покрівлі. Крім того, на витрати впливають і інші фактори: матеріали, технологія облаштування та площа.

Плоский дах: переваги

Популярність малосхилих покрівель обумовлена ​​їх практичністю. Їх можна використовувати як додатковий простір для побутових або комерційних цілей. Це не єдина корисна властивість конструкцій. Серед інших переваг варто відзначити:

  1. Енергоефективність.
  2. Стійкість до вітрових навантажень завдяки низькій парусності.
  3. Простота обслуговування.

Крім того, облаштування малосхилого даху - більш вигідний процес за рахунок економії на вартості монтажу та витратних матеріалів. Але кінцева ціна плоскої покрівлі залежить від її призначення та типу конструкції. Точну суму витрат розраховуємо індивідуально.

Особливості конструкції плоскої покрівлі

Складається малосхилий дах з декількох різних шарів, що є обов'язковою умовою для забезпечення її міцності та надійності. Монтаж плоскої покрівлі включає такі елементи:

  • основа. Це може бути залізнична плита або конструкція металопрофілю залежно від призначення та передбачуваного навантаження;
  • пароізоляція. Пристрій цього шару передбачає використання бітуму або рулонних матеріалів, які перешкоджають проникненню вологи в шар теплоізоляції;
  • утеплювач. Використовувати можна різні варіанти: мінеральну вату, цементно-піщану стяжку тощо;
  • гідроізоляція. Влаштовується шар за допомогою рулонних або бітумних матеріалів.

Особливості конструкції малосхилих дахів безпосередньо залежать від її типу. При влаштуванні вентильованої покрівлі створюють простір для вентиляції, що допомагає запобігти розвитку плісняви; експлуатованої – застосовують технологію спрямованої гідроізоляції; інверсійної – першим шаром укладають гідроізоляцію, після – геотекстиль. У будь-якому випадку обов'язковою є умова дотримання невеликого схилу, кут якого не повинен перевищувати 4-5 градусів.

Додаткові деталі уточнюйте під час оформлення замовлення на послуги у будівельної компанії «Dniprobud». Ми надаємо послуги монтажу під ключ, беремо на себе складання проекту та ведення технологічної документації, розробку дизайну, планування та виконання робіт. Контролюємо якість робіт на кожному етапі будівництва, складаємо кошторис, щоб клієнт розумів майбутні витрати, укладаємо договір підряду, забезпечуючи захист інтересів наших замовників. Додатково можемо запропонувати послуги з благоустрою ділянки та сервісне обслуговування (клінінг, охорона).