Варіанти сучасних матеріалів для красивої обробки фасаду
Варіанти сучасних матеріалів для красивої обробки фасаду
29.06.2021

Варіанти сучасних матеріалів для красивої обробки фасаду

Зміст:

 1. Що впливає на вибір матеріалів для обробки фасадів?
 2. Популярні види матеріалів для оздоблення фасаду
 3. Штукатурка для зовнішньої обробки фасаду
 4. Камінь для облицювання фасаду
 5. Види фасадної цегли
 6. Сайдинг для оздоблення фасаду: види і особливості
 7. Популярні види облицювальної фасадної плитки
 8. Фасадні касети
 9. Сендвіч-панелі для фасаду
 10. Фасадний керамограніт і його особливості
 11. На що звернути увагу при виборі матеріалів для обробки фасаду?
 12. Будівельна компанія DNIPROBUD пропонує послуги за демократичними цінами

Зовнішній вигляд будівлі багато в чому залежить від того, якими оздоблювальними матеріалами планує скористатися власник. Сучасні виробники можуть запропонувати на вибір безліч рішень, у кожного з яких є свої переваги. В результаті ретельного вибору зробити заміський будинок ще більш привабливим, а також надійним і довговічним буде нескладно.

Що впливає на вибір матеріалів для обробки фасадів?

При покупці оздоблювальних матеріалів доводиться слідувати декільком критеріям, які безпосередньо впливають на довговічність їх служби, а також міцність і естетичну привабливість. Замовляючи найдоступніші матеріали, представлені на ринку, потрібно бути готовим до того, що вони не будуть відповідати високим стандартам якості. Економія при покупці звернеться в дорогий ремонт, який доведеться проводити вже через кілька років після монтажу оздоблювальних матеріалів. Важливі критерії вибору представлені в такий спосіб:

 • стійкість перед різкими змінами температури;
 • стійкість перед опадами;
 • незворушність перед вітровими навантаженнями або дією ультрафіолету;
 • інертність по відношенню до хімічних речовин;
 • нездатність накопичувати рідину в процесі експлуатації.

При виборі матеріалу звертайте увагу на те, в яких умовах він буде використовуватися. Клімат регіону дозволяє визначити, які матеріали однозначно не підходять для облицювання, а такі стануть ідеальним придбанням завдяки своїми експлуатаційними якостями. На ринку можна знайти облицювання для фасаду, яка може використовуватися навіть при екстремально низькою або високої температури без ознак деформації.

види матеріалів для оздоблення фасаду

Популярні види матеріалів для оздоблення фасаду

Вибираючи будівництво котеджів "під ключ", у покупця завжди є можливість самостійно визначитися з тим, якими матеріалами краще скористатися для реалізації проекту. Серед них слід виділити:

 • штукатурку;
 • натуральний камінь;
 • фасадна цегла;
 • сайдинг;
 • фасадну плитку;
 • фасадні касети;
 • сендвіч панелі;
 • фасадний керамограніт.

У кожного з матеріалів є свої переваги і слабкі сторони, які будуть значною мірою визначать вибір покупця. Найважливішою рекомендацією стане покупка матеріалів від перевірених виробників, які відповідають високим стандартам якості.

Штукатурка для зовнішньої обробки фасаду

Даний варіант обробки фасаду залишається одним з найпопулярніших. Виробники пропонують на вибір кілька варіантів штукатурки, різниця між якими полягає в тому, який набір компонентів був використаний при виробництві складу.

Акрилова фасадна штукатурка

акрилова декоративна штукатурка є одним з найбільш популярних рішень, які часто демонструють проекти будинків. Як випливає з назви, для її виробництва використовуються акрилові смоли. Склад вважається бюджетним, тому покупці можуть знизити витрати і в той же час отримати якісну штукатурку на полімерній основі. Склад відрізняється:

 • стійкістю перед УФ-випромінюванням;
 • високою гідрофобністю;
 • можливістю підібрати відповідний колір.

Продукт зберігає невисоку паропроникність, тому сфера можливого застосування зовні будівель дещо обмежена.

Мінеральна фасадна штукатурка

Для створення мінеральної штукатурки зазвичай використовується цемент, який робить такий склад універсальним засобом. Мінеральної штукатурки властива висока паропроникність, що дозволяє використовувати матеріал обробки практично для будь-яких стін. Наносити матеріал на підставу досить просто. Після формування необхідної структури, поверхня набуває унікальний зовнішній вигляд. При роботі з мінеральною штукатуркою фарбування здійснюють тільки після висихання. Перевагою даного виду штукатурки є те, що працювати з нею можна навіть після настання холодів, для чого достатньо вибрати відповідний склад.

Силіконова фасадна штукатурка

Для виробництва силіконової штукатурки застосовують смоли силікону. Матеріал досить швидко застигає, що призводить до утворення плівки на поверхні. Використовувати таку штукатурку можна навіть в найскладніших умовах, наприклад, при високій вологості. Буде потрібно всього 12 годин, щоб штукатурка придбала стійкість перед атмосферними опадами. Полімеризація дозволяє зберегти еластичність складу протягом усього терміну служби.

У складі штукатурки також міститься мікрофібра, завдяки чому матеріал стає більш стійким перед появою тріщин. Виробник пропонує придбати штукатурку в готовому вигляді, а також колерувати її відповідним кольором. Забруднення, що з'являються на поверхні, усуваються за допомогою атмосферних опадів.

Силікатна фасадна штукатурка

Виробництво подібної штукатурки відбувається завдяки використанню таких компонентів, як натрій і калій. Готовий склад демонструє відмінну адгезію, тому може використовуватися на різних підставах. Міцність фасадного матеріалу після застигання також залишається досить високою. Силіконову штукатурку можна назвати ідеальним вибором в плані співвідношення ціни до якості.

Продукція випускається в відрах, а перед застосуванням її слід колерувати, використовуючи відповідний пігмент. Склад відрізняється:

 • гидрофобностью;
 • паропроникністю;
 • стійкістю перед зовнішнім впливом.

Така штукатурка має здатність до самоочищення, що дозволяє зберегти фасад в чудовому стані протягом тривалого часу.

Камінь для облицювання фасаду

Індивідуальне проектування для багатьох людей, давно мріяли про власний будинок, виглядає ідеальним вибором. З його допомогою можна звести будинок з тих матеріалів, які виглядають найбільш доречними відповідно до ідей замовника. Для зовнішньої і внутрішньої обробки століттями використовувався камінь, що володіє безліччю позитивних якостей. Сьогодні крім натуральної гірської породи доступний і штучний камінь, який за багатьма параметрами не тільки відповідає оригінального матеріалу, але і перевершує його.

Камінь для облицювання фасаду

Природний камінь для фасаду

Якщо використовувати природний камінь, то з його допомогою вдасться підвищити:

 • зносостійкість стін;
 • екологічність споруди;
 • шумоізоляцію;
 • стійкість перед коливаннями температури.

При виробництві натурального каменю вибір роблять на користь граніту або травертину. Мармур також підходить для зовнішньої обробки, але обійдеться значно дорожче. Він повинен пройти відповідну обробку, щоб закрити пори перед впливом рідини. Більш доступними рішеннями залишаються плити вапняку, сланцю або кварциту, якими можна облицювати цоколь або стіни цілком.

Штучний камінь на фасаді котеджу

Синтетичний камінь являє собою конгломерат, до якого входить пісок, натуральна кам'яна крихта і смоли, які дозволяють з'єднати всі компоненти в єдину структуру. Матеріал відрізняється збільшеною міцністю і гарну вологостійкість. Сфера його застосування досить різноманітна, а характеристики будуть залежати від того, якими добавками вирішив скористатися виробник каменю. Матеріал часто можна зустріти при облицюванні приватних будинків, офісів і адміністративних будівель. Таке сміливе дизайнерське рішення дозволить надати будинку самобутні риси.

Види фасадної цегли

Якщо потрібно забезпечити оперативне зведення будівлі, то замовити архітектурне супровід буде вигідним рішенням. Фахівці допоможуть підготувати всі необхідні документи, які дозволять перейти безпосередньо до будівництва будинку мрії. Для цього також потрібно визначитися з тим, які матеріали будуть використані на кожному конкретному етапі робіт. Цегла в якості матеріалу облицювання використовується широко, тому в його перевагах сумніватися не доводиться. У той же час у покупців є можливість вибрати між кількома видами цегли, у кожного з яких є своя сфера застосування, вартість та інші особливості.

Силікатна цегла для фасаду

Проектування будинків приділяє пильну увагу вибору матеріалу для фасаду, який повинен володіти певним набором характеристик. Силікатна цегла виробляють завдяки використанню піску і вапна, після чого в сировині додають необхідний пігмент. Пресовка цегли надає йому певну форму, після чого використовується водяна пара і тиск, що дозволяє надати цеглі необхідні експлуатаційні якості. Матеріал відрізняється менш високою опірністю атмосферного впливу, якщо порівнювати його з керамічною цеглою, що потрібно враховувати при покупці.

Керамічна цегла і його особливості

Сьогодні попит на керамічну цеглу залишається високим, що зайвий раз підтверджує його якість. Матеріалом виробництва є глина, яка доповнюється певним пігментом для додання матеріалу відповідного відтінку. При виробництві цегла обов'язково проходить процедуру формування і випалення, під час якого температура досягає 1000 градусів. Цегла може мати порожнисту або повнотілу структуру. Він має високу несучу здатність і в той же час зберігає відмінну морозостійкість. Для підвищення теплоізоляційних якостей стін будівлі краще користуватися порожнистим цеглою.

Клінкерна цегла для декорування стін

Серед популярних матеріалів для облицювання фасадів будівель потрібно виділити клінкерну цеглу. Він нагадує за своїми характеристиками керамічний матеріал, але проходить випалення при більш високій температурі. Основним матеріалом його виробництва є глина. Клінкерна цегла практично позбавляється пір, а його міцність відповідає М300. Морозостійкість дозволяє матеріалу служити протягом століть. Кольорові рішення можуть бути підібрані індивідуально.

Гіперпрессованний цегла: переваги матеріалу

Збираючись скористатися цеглою для фасадних робіт, обов'язково варто передбачити можливість використання гіперпресованого матеріалу. Така цегла з'явився не так давно, але вже заслужив високу репутацію серед покупців. Для виробництва цегли застосовується цемент, а також шлаки, вапняки, фрагменти натурального каменю, щебінь та інші компоненти. До складу додають пігмент для додання йому необхідного кольору. Далі суміш відправляють під прес і просушують. Технологія дозволяє знизити виробничі витрати, що позитивно позначається на вартості готового фасадного матеріалу.

Сайдинг для оздоблення фасаду: види і особливості

У кожної людини є власне уявлення про те, яким облицювальним матеріалом краще скористатися для створення затишної атмосфери в будинку і стильного зовнішнього вигляду. Будівництво будинків "під ключ" показує, що серед найбільш затребуваних варіантів і сьогодні залишається сайдинг. Даний матеріал являє собою панелі, які монтують на фасад з метою підвищення технічних характеристик, а також для додання певного відтінку і фактури поверхні.

Сайдинг для оздоблення фасаду

Цементний сайдинг для фасаду

Застосування фіброцементу в будівництві є одним з найсучасніших рішень, тому було питанням часу, коли на ринку з'явиться сайдинг з цього матеріалу. Сайдинг можна пиляти в різних напрямках, а для фіксації не обов'язково свердлити отвори. Монтаж можна проводити на фанеру за допомогою контрбруса. Перед укладанням рекомендується скористатися плівкою, щоб досягти герметичності всієї конструкції. Матеріал можна забарвити самостійно після завершення монтажних робіт або замовити вже пофарбовані панелі. Фасад з фіброцементу відрізняється тривалим терміном служби і високою міцністю.

Вініловий сайдинг і його особливості

вініловий сайдинг набув широкого поширення завдяки своїм якостям. Він відрізняється невисокою ціною і є досить простим у плані монтажу. Термін експлуатації також залишається тривалим. У такого фасадного матеріалу мінімальна вага, тому він не буде додатково навантажувати фундамент будівлі. Різноманітність відтінків - більш широке серед представлених на ринку варіантів.

Дерев'яний сайдинг для фасадних робіт

У нашій країні такий сайдинг не отримав широкого розповсюдження. Для його виробництва використовується натуральна деревина, яка дозволяє підтримувати відмінну екологічність будови. У той же час матеріал схильний до горіння, що потрібно враховувати. Ціна такого сайдингу також залишається високою.

Альтернативою виступає сайдинг з ДПК. Для його виробництва використовується нестройової деревина. Обробка сировини призводить до того, що воно не накопичує вологу, а температурний режим експлуатації знаходиться в діапазоні від -600 ° C до +800 ° C. Сайдинг з ДПК не підтримує процес горіння, що є одним з найважливіших достоїнств. Доглядати за матеріалом можна за допомогою звичайної щітки і миючих засобів.

Металевий сайдинг - популярний матеріал для оздоблення стін

Сайдинг, виготовлений з металопрокату, відрізняється хорошими експлуатаційними якостями. Даний матеріал для фасаду залишається найміцнішим серед усіх представлених на ринку. Товщина металу зазвичай досягає 0.6 мм. Багатошарова структура включає в себе не тільки металеву основу, а й полімерне покриття, а також шар фарби. Кріплення панелей відбувається в горизонтальній площині. При вертикальному розташуванні елементів фасаду істотно знижується герметичність всієї конструкції. Стандартні панелі мають вигляд ялинки або блок-хауса. Сайдинг здобув популярність завдяки пожежної безпеки, тривалого терміну служби і привабливому зовнішньому вигляду.

Керамічний сайдинг: стильно і свіжо

Серед достоїнств керамічної сайдингу варто виділити морозостійкість, яка продовжує термін експлуатації виробів. Матеріал може витримати найбільшу кількість замерзань і відтавань без деформації. З цієї причини фасад відмінно підійде для північних регіонів. Матеріал має натуральне походження, а також дозволить створити максимально привабливий зовнішній вигляд.

Алюмінієвий сайдинг: якість і довговічність

Вивчаючи доступні варіанти сайдинга для власного заміського будинку, варто приділити увагу алюмінієвому варіанту. Він відрізняється тривалим терміном служби, яка досягає 25 років. Матеріал не схильний до горіння. У той же час при тривалому впливі сонячних променів матеріал може сильно розжарюватися, що підвищує температуру і всередині будівлі.

Популярні види облицювальної фасадної плитки

Застосування фасадної плитки пов'язано з її довговічністю і стійкістю перед стиранням. Матеріал витримує серйозні механічні навантаження без сліду на поверхні. Маркування дозволяє підібрати склад плитки відповідно до поточних потреб покупця, наприклад, хімічну стійкість. Такий варіант ідеально підійде при облицюванні будівель, які розташовані недалеко від виробничих об'єктів.

При виборі плитки варто звертати увагу на її товщину. Даний параметр побічно вказує на міцність плитки. Чим товщі є плитка, тим більше буде навантаження на фундамент, що також потрібно враховувати при виборі плитки. Високої міцності вдається досягти також завдяки введенню до складу спеціальних добавок.

Керамічна плитка

Такому облицювальної матеріалу не страшні цвіль, грибок або агресивні речовини, які часто містяться в атмосфері великих міст. Багато покупців вибирають керамічну плитку з причини її екологічності, так як в складі головне місце займає звичайна глина. Матеріал також має високий рівень морозостійкості і допомагає підвищити теплоізоляцію будівлі.

Клінкерна плитка

Вибираючи клінкерну плитку, покупець може скористатися наступними перевагами:

 • чудовою міцністю;
 • тривалим терміном служби;
 • низьким рівнем водопоглинання;
 • різноманітністю фактур;
 • підвищену морозостійкість;
 • стійкістю перед ультрафіолетом.

Клінкерна плитка екологічно безпечна, а також може імітувати різні матеріали, включаючи цегляну кладку. Матеріал не потребує постійного догляду. Процес укладання має свої нюанси, але при відповідальному підході впоратися з роботами можна самостійно. Серед мінусів можна виділити тільки високу вартість матеріалу.

Фасадні касети

Кожен покупець сьогодні може врахувати нюанси, які для нього виглядають особливо важливими, щоб підібрати відповідні оздоблювальні матеріали для фасаду будівлі. Серед них слід виділити металеві фасадні касети, швидко стали популярними серед широкої аудиторії. Вони активно використовуються для створення вентильованого фасаду. Метал в якості основи для касет дозволив значно підвищити їх міцність. Виробництво здійснюється за допомогою холоднокатаної сталі, поверх якої нанесений полімерний шар. Оцинковане покриття продовжує термін служби касет. Запобігаючи виникненню корозії на поверхні металу.

Касети здатні успішно протистояти практично будь-яких атмосферних явищ. Вони не руйнуються під дією сонячних променів, різкої зміни температури або вітрового навантаження. Важливою перевагою продукції є її форма. Касети мають форму геометричних фігур, завдяки чому вдається забезпечити хорошу прохідність повітря. В результаті вдається підтримувати природну вентиляцію.

Замовляючи вентиляційні фасадні касети, покупець може бути впевненим у тому, що вони не будуть створювати додаткове навантаження на фундамент будівлі. Невелика маса конструкції є серйозною перевагою в порівнянні з аналогічними фасадними рішеннями. Для монтажу касет використовується металева обрешетка, а також самонарізні гвинти. Конструкція відрізняється мінімальною вагою, що також полегшує її установку і транспортування.

Для багатьох покупців вирішальним фактором виявляється різноманітність кольорів, в яких можуть бути виконані панелі. Поверхню покривають різними полімерними фарбами, що дозволяє надати їй глянсовий блиск або насичений матовий відтінок.

Фасадні касети

Сендвіч-панелі для фасаду

Серед фасадних матеріалів одне з лідируючих місць займають з сендвіч-панелі. Їх особливість полягає в листкової структурі, що дозволило максимально розширити можливу сферу застосування матеріалу. Панелі відмінно підходять для будівництва швидкомонтованих будівель, де вони ж одночасно виконують функцію фасадної обробки. Серед сильних сторін матеріалу слід зазначити:

 • швидкий монтаж;
 • тривалий термін служби;
 • можливість повторного монтажу;
 • відповідність високим стандартам якості.

Користуватися панелями для виконання фасадних робіт можна в будь-який зручний час. Вироби мають масу порядку 10-24 кг / м2, що є середнім значенням. Для установки панелей буде потрібна допомога кількох напарників або навантажувач, що серйозно прискорить роботи.

Фасадний керамограніт і його особливості

Оздоблювальні фасадні роботи також можна виконати із застосуванням керамограніта, який отримав широке поширення серед дизайнерів. Матеріал має універсальну набором якостей, що робить його відмінним вибором. Придбати необхідні експлуатаційні якості йому вдається в процесі виробництва, коли сировина проходить процес формування і подальшого випалення.

У підсумку отримуємо матеріал, який практично неможливо подряпати. Структура керамограніта влаштована так, що він не поглинає вологу. З цієї причини мороз не зможе деформувати фасадний матеріал. Вибір відтінків залежить тільки від переваг покупців. Оригінальна фактура дозволить зробити будинок ключовим елементом присадибної ділянки. Пігмент, який входить до складу керамограніта, змішується з його складовими на етапі виробництва, тому він не вигорає під дією сонячних променів.

При створенні керамограніта застосовується пісок, шпат, мінеральні барвники і глина. Процедура випалу відбувається при температурі в 1300 градусів. Хоча плити і відрізняються невеликою товщиною, вони демонструють хороший запас міцності. Монтаж здійснюється традиційним способом, тому при наявності мінімального досвіду роботи можна виконати самостійно.

Фасадний керамограніт

На що звернути увагу при виборі матеріалів для обробки фасаду?

При покупці фасадних матеріалів слід звертати увагу на їх маркування. Вона дозволяє виділити чимало нюансів, що впливають на експлуатаційні якості фасаду. Також потрібно врахувати, наскільки просто буде монтувати фасад. У деяких випадках для роботи зі будматеріалом потрібно спецтехніка, що може збільшити вартість. Якщо роботи будуть виконуватися професіоналами, то можна вибирати практично будь-які рішення, обмежуючись лише встановленим бюджетом.

Будівельна компанія DNIPROBUD пропонує послуги за демократичними цінами

Якщо вас цікавлять готові проекти, а також будівництво сучасних будівель під ключ, то будівельна компанія DNIPROBUD завжди готова допомогти вам досягти поставленої мети. Наші консультанти відповідять на всі питання, що цікавлять. Ми встигли виконати сотні замовлень, що дозволяє клієнтам бути впевненими в правильності власного вибору. Вигідні умови співпраці допоможуть заощадити на ціні, але не на якості.