6 важливих аспектів при виборі проекту будинку
6 важливих аспектів при виборі проекту будинку
19.03.2020

Сучасна людина мріє про затишний будинок, який би відповідав його побажанням і вимогам. У той же час підібрати оптимальний проект досить складно, так як у кожного з них свої особливості, що роблять будинок затишним, просторим і функціональним. Як правильно вибрати проект будинку? Необхідно звернути увагу на деякі нюанси, від яких буде залежати ваш комфорт.

Для тимчасового або постійного проживання

Для початку слід визначитися з тим, для яких цілей буде використовуватися будинок. За способом проживання заміські котеджі бувають для постійного проживання або сезонного перебування в ньому. Перший варіант відрізняється використанням якісної ізоляції, яка забезпечить комфорт під час холодної пори року. Будинки для тимчасового проживання обходяться дешевше, оскільки в них виключені витрати на деякі етапи робіт, додаткову ізоляцію стін і стелі.

Необхідний набір приміщень

Важливим моментом при виборі проекту будинку є визначення того, скільки і яких приміщень повинно бути в ньому. Почати слід із спалень. Їх кількість повинна відповідати кількості проживаючих у будинку людей мінус один. Так, для трьох дорослих потрібно дві спальні, а для сім'ї з 4 чоловік краще вибрати проект з 3 спальнями. Якщо мова йде про молодій парі, то вони можуть обійтися без спальні, але краще думати про майбутнє, тому навіть для такої сім'ї слід передбачити хоча б одне відокремлене місце як спальні. Зробити головну спальню більш комфортною дозволить доповнення її просторої гардеробної. Також можна передбачити окремий санвузол, яким оснащуються багато проектів будинків.

Далі потрібно визначитися з дитячої. Якщо в сім'ї є дві дитини, то до 6-7 років вони цілком можуть жити в одній кімнаті. В подальшому двом підліткам буде важко уживатися в одній дитячій, особливо якщо мова йде про різностатевих дітей. Тому при виборі проекту слід зупинитися на варіанті, кількість дитячих якому відповідає вашій ситуації.

Не менш важливим аспектом є наявність кухні. При її виборі слід приділити увагу розмірам. Приміщення повинно бути просторим. Якщо зробити кухню просторій не вдалося з технічних причин, то краще вибирати проекти з їдальнею, щоб забезпечити правильний прийом їжі.

У двоповерховому будинку зазвичай встановлюють відразу два санвузли, кожен на одному з поверхів. Якщо будинок має площу менше 100 квадратних метрів, то можна обійтися однією ванною, а при перевищенні цієї площі краще передбачити і другий туалет.

Фінансові можливості

Вартість будинку буде залежати від безлічі факторів. Найбільш витратним етапом є закладка фундаменту. Чим масивніше буде споруда, тим більше доведеться витратити грошей на його основу. Далі відбувається зведення коробки будинку, що також пов'язано з серйозними витратами. Вартість покрівельних робіт буде залежати від матеріалу, який припав до душі клієнтам. Не забувайте, що під час реалізації проекту доведеться приділити увагу:

  • оздоблення зовні й усередині будинку;
  • встановлення паркану та інших огорож;
  • благоустрою ділянки.

Купівля проекту або його індивідуальна розробка залишається одним із самих недорогих етапів під час будівництва.

Наявність і склад додаткових будівель

Щоб зробити будинок комфортним для всіх членів сім'ї, необхідно передбачити наявність господарських і додаткових будівель на його території. Це може бути гараж, який встановлюють окремо або з'єднують з господарським будинком, а також лазня, яка забезпечить високий рівень санітарії та комфорту для мешканців і їх гостей.

Якщо на території ділянки є садок, то слід подумати про встановлення альтанки. У випадку, коли планується займатися вирощуванням овочів або розведенням домашніх тварин, потрібні допоміжні приміщення для зберігання інструментів і кормів. Всі ці моменти потрібно обговорити з фахівцями заздалегідь. На вулиці слід розташувати окремо стоїть літній душ і туалет.

Земельну ділянку

Від нього залежать:

  • Розміри будинку. Якщо ділянка маленький, то можна вибрати двоповерховий проект або будівля з просторою мансардою, що компенсує брак вільної площі.
  • Розташування приміщень повинне відповідати сторонах світу.
  • Додаткові споруди на ділянці повинні бути розташовані так, щоб забезпечити простий доступ і залишатися на певному віддаленні від будинку.

При великому перепаді висот по ділянці з'являється можливість побудувати цокольний поверх. Щоб не помилитися з вибором, слід заздалегідь визначитися з місцем будівництва будинку. Далі потрібно розмежувати територію під сад, город і блок господарських будівель. Потім визначитися з дрібними зонами, наприклад, місцем під ставок, баню або альтанку. Особливості грунту багато в чому визначають те, як будуть відбуватися наступні роботи. Якщо ділянка відрізняється нестабільним грунтом, то його необхідно підсилити або скористатися відповідним фундаментом. Наприклад, для торф'яного грунту традиційно використовують пальове підставу.

Стилістичні переваги майбутніх мешканців

Щоб будинок був затишним і комфортним, необхідно звернути увагу на особисті уподобання мешканців. Вибір стилю внутрішніх приміщень залежить від смаку і способу життя власників. Під час проектування будинку потрібно приділити увагу кожному нюансу, включаючи матеріали обробки і наявність додаткових декоративних елементів на фасаді будівлі. Чим більше дизайнер отримає інформації від замовника, тим простіше буде створити проект, що повністю відповідає ідеям клієнтів.

Оскільки перед початком реалізації проекту він обов'язково повинен отримати схвалення з боку замовника, то відповідність проекту поставленим цілям при розробці професійної будівельної компанії гарантовано.